Dolum tesisinde patlama, 2 kişi hayatını kaybetti

Antalya’da Büyük Liman’daki petrol dolum tesislerinde meydana gelen patlama sonucu ilk belirlemelere göre iki kişi öldü.

Dolum tesisinde patlama, 2 kişi hayatını kaybetti

Dolum tesisinde patlama, 2 kişi hayatını kaybetti
ANTALYA’nın Konyaaltı İlçesi sınırlarında bulunan akaryakıt tesislerindeki tanklardan birinde, gaz ölçümü sırasında meydana gelen patlamada 2 kişi öldü.

Konyaaltı İlçesi’nde, özel bir şirkete ait akaryakıt depolama tesislerinde saat 15.00 sıralarında patlama oldu. Kaza, 23 nolu boş bioethanol tankında gaz ölçümü sırasında meydana geldi. Depolama tesisi çalışanı 45 yaşındaki Yılmaz Dal ile Alpmer Müteahhitlik firması personeli 40 yaşındaki Hasan Yiğit, gaz ölçümü için 80 tonluk boş tankın üzerine çıktı. Tankın kapağı açıldığı sırada basınçla meydana gelen patlamayla fırlayan kapak, 2 işçiyi havaya fırlattı. İşçilerden biri yere, diğeri de tankın üzerine düşerek, olay yerinde yaşamlarını yitirdi.

Yangın ihtimaline karşı, itfaiye ekipleri kaza yerine ulaştı, her ihtimale karşı ambulans da çağrıldı. Patlamanın ardından yangın meydana gelmezken, acı haberi alıp patlama yerine gelen 2 işçinin yakınları sinir krizi geçirdi.

Vali Vekili Mehmet Seyman ve Konyaaltı Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek de bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Vali Vekili Mehmet Seyman, 23 numaralı tankta ölçüm sırasında gaz sızıkşması sonucu patlama meydana geldiğini, 2 işçinin hayatını kaybettiğini söyledi.

İKİ YIL ÖNCEKİ PATLAMA

Antalya’da 17 Ekim 2009 tarihinde de aynı bölgede Karayolları’na ait 1000 tonluk asfalt tankı, izolasyon için elektrik kaynağı yapılırken büyük gürültüyle patlamış, 26 yaşındaki Murat Çeven, 18 yaşındaki Harun Çeven, 17 yaşındaki Ökkeş Tuncer ve 31 yaşındaki Hikmet Kasırga adlı işçilerin yaralandığı patlama sonrası çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de kalacağı otele geldiTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine çalışma ziyareti gerçekleştirmek için özel uçak "TC-TRK" ile ABD'nin başkenti Washington'a geldi. Erdoğan'ın kalacağı otelin önünde ve yakınlarında yoğun güvenlik önlemleri alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber