Dorsay’dan yeni bir kitap: Quo Vadis İstanbul?

Usta sinema eleştirmeni Atilla Dorsay’ın yeni kitabı “Quo Vadis İstanbul?” Remzi Kitabevi etiketiyle raflarda yerini aldı.

Dorsay’dan yeni bir kitap: Quo Vadis İstanbul?

Dorsay yeni kitabında, İstanbul’un son 20 yılını tarıyor. Usta eleştirmen kitabın bazı bölümlerinde, Gezi Parkı olayları sırasında yaptığı kapsamlı bir basın taramasından alıntılar da kullanıyor.
Latince “Nereye gidiyorsun?” anlamına gelen “Quo Vadis”i kitabına isim olarak seçen Atilla Dorsay, kitaptaki yazılarında İstanbul’a nereden gelip nereye gittiğini soruyor.
“Bu kitap Gezi Parkı mucizesini yaratan kadın-erkek, genç-yaşlı, ünlü-ünsüz tüm o harika insanlara adanmıştır,” diyen Dorsay’ın kitabı, 20 yıldır İstanbul üzerine yazdığı yazılardan geniş bir seçmeyle başlıyor. Kitaptaki “İstanbul-Bugün” bölümünde, günümüzde bu kentin tüm önemli sorunları madde madde ele alınarak, uzmanlardan ve basından alıntılarla desteklenerek işleniyor.

Nusaybin şehidinin tabutuna kızlarının düğünde giyeceği takım elbise bırakıldıSuriye'nin Kamışlı kentindeki YPG'li teröristlerin dün Mardin'in Nusaybin ilçesine düzenlediği havan saldırısında şehit olan 8 kişi toprağa verildi. Saldırıda şehit olan manav Mehmet Şirin Demir'in (50) tabutunun üzerine kızlarının düğününde giymek için aldığı takım elbise konuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber