Düğünde kimse yok dediler, 400 kişi böyle geldi

Mersinli iki genç düğünlerine kimsenin olamayacağını sosyal medyadan duyurdu. Çağrıyı alan 400 genç sırt çantalarını alıp otostop çekerek düğüne geldi.

Düğünde kimse yok dediler, 400 kişi böyle geldi

Mersinli iki genç evlenme kararı aldılar ancak aileleri yanlarında olmadığı için düğüne katılacak kimseleri yoktu. Gelin Müzeyyen İrik, sosyal medya üzerinden üye olduğu ve genellikle üniversiteli gençlerin bulunduğu İnterrail Türkiye grubunda ‘benim ailem sizsiniz, bu mutlu günümde yanımda olmanızı isterim’ diyerek durumunu anlattı.

Grup üyeleri toplanıp düğüne katılma kararı aldı. “Yol açık, yola çık” sloganı ile yola dünya çapında 100 bin üyesi bulunan Interrail Türkiye hareketi Türkiye’nin dört tarafından yollara dökülmeye başladı. Kimi otomobille kimi tırla kimi bisiklet ile düğünün yapılacağı Mersin’e geldi. Düğün salonunun yarısı otostopçu gençlerin çantası ile doldu.

İnterrail Türkiye grubunun kurucusu Bestami Köse, hikayeyi şöyle anlattı: “Gelin arkadaşımız bundan 20 gün önce durumunu bizimle paylaşınca hemen bir toplantı düzenledik ve Mersin’e hareket etme kararı aldık. Damat Ersin Genç Almanya’daydı, bu sürede Mersin’e geldi. Sırt çantasını alan yola çıktı. İstanbul’dan, Ankara’dan, Samsun’dan, Antalya’dan birbirlerini daha önce tanımayan insanlar yine böyle bir olay için yola koyulduk. Biz yola çıkarken fazla düşünmedik. 400 kişilik çok güzel bir düğün oldu. ” Mersinli bir üye de gelecek gençlere kendi otelini kapattı. Düğün yemeğini ise yine grup üyesi bir pilavcı ücretsiz karşıladı.

Kaynak: Vatan

Türk tank çıkarma gemisi TCG Bayraktar Arnavutluk'ta!Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait TCG Bayraktar (L-402) Amfibi Tank Çıkarma Gemisi, Arnavutluk'un batısındaki Dıraç Limanı'na demirledi.Türkiye'de inşa edilmiş yerli ve milli amfibi tank çıkarma gemisi TCG Bayraktar ve mürettebatı, Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliği askeri ataşesi Albay Şakir Cumhur Somer'in yanı sıra Arnavut askerleri ve Arnavutluk Deniz Kuvvetleri temsilcileri tarafından karşılandı.Yaklaşık 139 metre uzunluğunda olan, aralarında Deniz Harp Okulu'ndan 220 öğrencinin de bulunduğu 400 kişilik mürettebata sahip TCG Bayraktar'ın Arnavutluk ziyareti dolayısıyla bu akşam resepsiyon düzenlenecek. Ziyaretin, iki ülke arasındaki iş birliğini arttırarak Deniz Harp Okulu öğrencilerine eğitim sağlama amaçlı olduğu belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber