Duran’a 85 bin ziyaretçi

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) 15. yılında, Sabancı Holding’in katkıları ve İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle ev sahipliği yaptığı, Türk sanat tarihine ışık tutan ‘Feyhaman Duran. İki Dünya Arasında’ ve ‘Selim Turan. Tez-Antitez-Sentez’ isimli sergiler 13 Ağustos’ta sona erdi.

Duran’a 85 bin ziyaretçi

Doğu-Batı kültürleri arasında köprü kuran Feyhaman Duran ve Selim Turan’ın eserleri, 85 bin sanatseverle buluştu.

Duran’a 85 bin ziyaretçi

‘Feyhaman Duran. İki Dünya Arasında’ sergisinin eş-küratörü Prof. Dr. Gül İrepoğlu, ‘Feyhaman’ın İstanbul’u’ başlıklı konferansta Duran’ın sanat pratiği ve hayat hikâyesini paylaştı. ‘Selim Turan. Tez-Antitez-Sentez’ kapsamında serginin küratörü Dr. Necmi Sönmez, Prof. Dr. Jale Erzen ve Veysel Uğurlu’yla ‘Selim Turan’ın Hayatı Üzerine’ başlıklı bir konferans verdi. Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Dr. Zaus Gasimov da ‘Selim Turan, İçinde Yetiştiği Çevre ve Aile’ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber