E Okul giriş (E Okul lise nakil işlemleri ve tercih listesi)

E okul sistemine giriş nasıl yapılır? LGS 2018'in ardından öğrenciler istedikleri liseye yerleşmek için nakil başvurusu yapıyorlar. Nakil başvurusu ve boş kontenjanları e-okul sisteminden görüntülemek mümkün.

E Okul giriş (E Okul lise nakil işlemleri ve tercih listesi)

Milli Eğitim Bakanlığı tarafınan oluşturulan e okul sistemi öğrenci ve velilere kolaylık sağlamaya devam ediyor. E okul sistemi ile sınav başvuruları, okul durumu, devamsızlık, not sorgulama, lise nakil işlemleri ve birçok konuda işlem yapabilmek mümkün.

Lise nakil süreci devam ediyor. 3. nakil başvuruları 27 Ağustos'ta başlaycak. Peki E Okul sistemine giriş nasıl yapılır?

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ

E-Okul sistemine giriş yapmak için Öğrenci T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası gerekmektedir. Veliler gerekli bilgileri "https://eokulyd.meb.gov.tr/" adresine girdikten sonra öğrencilerinin okul durumları ile ilgili tüm detaylara ulaşmaları mümkün.

E-OKUL NOT SORGULAMA

E-Okul sisteminde en çok yapılan işlemlerden birisi de öğrenci notunu sorgulama işlemidir. Veliler öğrencinin notlarına sisteme giriş yaparak ulaşabilir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklanması gerekiyor.

Not sorgulama işlemli, öğretmenlerin sisteme girmiş olduğu notlar dahilinde yapılabilmektedir

E Okul giriş (E Okul lise nakil işlemleri ve tercih listesi)

Ayrıldığı sevgilisini vurup intihar ettiKuşadası’nda emlakçılık yapan sevgilisini pompalı tüfekle yaralayan bir kişi, olaydan bir saat sonra kendini vurarak intihar etti. Hastaneye kaldırılan yaralı kadının hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber