E Okul sorgulama ekranı! 2019 E Okul giriş sayfası

E-Okul sistemi bugün hakkında en çok arama yapılan konulardan biri oldu. Peki e-okul sistemine nasıl giriş yapılır ve e-okul ile ilgili hangi işlemler yapılabilir? İşte e-okula dair tüm bilinmesi gerekenler...

E Okul sorgulama ekranı! 2019 E Okul giriş sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan e okul platformu ile birçok işlemi kolaylıkla çözümlemek mümkün. Özellikle LGS'ye giren öğrencilerin son zamanlarda sıkça ziyaret ettiği e-okul'a giriş nasıl yapılır?

E-OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul sistemine giriş yapabilmek için 'https://eokulyd.meb.gov.tr/' sitesini ziyaret edip gerekli alanları doldurmak gerekiyor.

Öğrenci T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını yazdıktan sonra güvenlik kodunu girerek e okul sistemine giriş yapmak mümkün.

E-OKUL'DA HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

Sınav sonuçları e-okul sistemi üzerinden sorgulanabiliyor. Ayrıca LGS tercih sonuçları ile ilgili de merak edilen tüm detaylar e-okulda olacak. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından nakil süreci başlayacak. Nakil işlemleri e-okul üzerinden başlayacak ve boş kontenjan bilgileri e-okul'da olacak.

GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber