e-YDS başvuruları başladı! e-YDS başvurusu nasıl yapılır? Sınav ne zaman?

e-YDS/11 İngilizce sınavı başvuruları bugün alınmaya başladı. ÖSYM tarafından alınacak olan e-YDS/11 İngilizce başvurusu nasıl yapılır? e-YDS İngilizce sınavı ne zaman uygulanacak?

e-YDS başvuruları başladı! e-YDS başvurusu nasıl yapılır? Sınav ne zaman?

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3050, İstanbul’da 432, İzmir’de 112 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır. e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.

E-YDS/11 İNGİLİZCE SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınava başvuru süreci, 11 Eylül 2019 - 10 Ekim 2019 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 11 Eylül 2019 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’ten itibaren yapabileceklerdir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

E-YDS NE ZAMAN?

e-YDS 2019/11 İngilizce alanında, 19 Ekim 2019 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Uçakta panik! Bir anda ayağa kalktı ve...ABD'de bir yolcu, uçak havadayken yerinden kalkıp ayakta esrar içmeye kalkınca, pilot güvenlik sebebiyle Denver'a acil iniş yapmak zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber