Efsane Cuma başladı! %80'e varan indirimlerle bu yıl rekor bekleniyor

Türkiye’de dijital dönüşümünün öncüsü ve sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın destekçisi Hepsiburada, 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı' kapsamında sürdürdüğü indirim seferberliğinin ardından, ‘Efsane Cuma’ ile bir günde, 45 günlük satış hacmine ulaşarak rekor kırmaya hazırlanıyor.

Efsane Cuma başladı! %80'e varan indirimlerle bu yıl rekor bekleniyor

Efsane Cuma ile milyonlarca üründe, yüzde 80'e varan oranlarda indirimler tüketicilerin yüzünü güldürüyor. Türkiye'nin önde gelen e- ticaret platformu Hepsiburada da çoğu Anadolu kentlerinde faaliyet gösteren KOBİ'lerden oluşan 15 bin civarındaki iş ortağı ile birlikte, alışveriş festivalinde yerini aldı. Hepsiburada'nın bu yılki hedefi ise bir günde, 45 günlük satış hacmine ulaşarak bir rekora imza atmak olarak belirlendi.

Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, "Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak bu sene Efsane Cuma gününde, platformumuzda yer alan marka ve işletmeler ile birlikte 45 günde gerçekleştirdiğimiz ticaret hacmine ulaşarak, ülkemizin dört bir yanına ekonomik hareket getireceğiz. Aynı zamanda yılın en avantajlı gününde, müşterilerimize bütçe dostu efsane indirimlerle alışveriş yapma imkânı sağlayacağız. Türkiye’nin lider e-ticaret platformu olarak bu sene daha önce bir e-ticaret platformunda müşterilere hiç sunulmamış, heyecan uyandıracak sürpriz ürünleri efsane fiyatlarla sunacağız" diye konuştu.

EFSANE CUMA İÇİN BÜYÜK HAZIRLIK

- Hepsiburada'da 550 milyon ürün Efsane Cuma’da müşterilerin beğenisine sunulmak üzere hazırlandı.
- Bu miktar, yaklaşık 3 bin 55 futbol sahası kadar bir alanda depolanan, 183 bin 350 TIR dolusu ürüne karşılık geliyor.
- Hepsiburada çalışanları ve iş ortaklarından oluşan 50 bin kişilik ekip de Efsane Cuma için görevlendirildi.

GEÇEN YIL EN ÇOK BU ÜRÜNLER İLGİ GÖRDÜ

Efsane Cuma'da geçen yıl en çok talep gören ürünler ise sinema bileti, deterjan, traş makinası, şampuan, bebek bezi, parfüm, USB bellek, kitap, deodorant, akıllı saat, kedi maması, kış lastiği, cep telefonu, televizyon, printer ve oyun konsolu oldu. Müşterilerin yüzde 65'ini erkekler, yüzde 35'ini kadınlar oluştururken, günde 2 milyon, dakikada ise bin 200 sipariş verildi.


Kaçırılan ikinci kaptanın ağabeyi konuştuKamerun'un Douala Limanı'ndan Fildişi sahilinde bulunan Abidjan Limanı'na gitmekte olan Paksoy-1 isimli Türk yük gemi personeli korsanlar tarafından kaçırıldı. Kaçırılanlar arasından bulunduğu öğrenilen geminin 2. kaptanı olan Ersin Yılmaz'ın ağabeyi konuştu.Kaçırılan 10 mürettebatın arasında bulunduğu belirtilen geminin ikinci kaptanı Ersin Yılmaz'ın ağabeyi Muhsin Yılmaz, "İkinci kaptan Ersin Yılmaz'ın abisiyim. Dün haberimiz oldu. Ne yapacağımızı bilemedik. Hemen şirketle telefon bağlantısı yaptık. Onlar da bize gece yarısı gemiye silahlı korsanların baskın yaptığını ve onun haricinde herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını ve haber beklediklerini söylediler. Sağlık durumuyla ilgili hiç bir bilgimiz yok. Bugün öğrendiğimiz, 10 tane mürettebatı kaçırmışlar ve onlar içinde benim kardeşim de var. Kendisi 20 senedir denizci, 20 senedir kaptan. Böyle bir şey ilk defa başımıza geldi. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Kendisiyle Cuma günü telefonda görüştüm. Yola çıkacağını söyledi bana. 3 günlük yol olduğunu, Kamerun'dan Fildişi Sahili'ne gideceklerini söyledi. Pazartesi günü Fildişi Sahili'nde olacaklarını söyledi bize. Ondan sonra da haber alamadık kendisinden." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber