Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB-2018/MTSKS-4

Ehliyet sınavı bugün düzenlendi. Sürücü adayları zorlu bir süreci atlattıktan sonra gözünü MEB'den gelecek açıklamaya çevirdi. Peki bugün yapılan ehliyet sınavının sonuçlar hangi tarihte açıklanacak? MEB tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavından geçmek için kaç puan almak gerekir?

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB-2018/MTSKS-4

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulunacak olan ehliyet sınavına saatler kaldı. Sürücü belgesi alıp, trafiğe çıkmak isteyen vatandaşlar, sınav için sabırsızlanıyor. Peki ehliyet sınav saat kaçta uygulanacak? Sınav konuları neler?

EHLİYET SINAVI SAAT KAÇTA?

2018/MTSKS-4 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 20 EKİM 2018 saat 14.00'de gerçekleşti. Sınav sonrasında ehliyet sınav soru ve cevapları için arayışa geçen adaylar, kendi başarılarını ölçmek istiyor. Fakat ehliyet sınav soru ve cevapları henüz yayınlanmadı.

.EHLİYET SINAV KONULARI

Ehliyet yazılı sınavında toplam 50 soru soruluyor. Bu soruların;

*27'si trafik
*13'ü ilkyardım
*10'u motor konularından oluşuyor.

EHLİYET SINAVINDAN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİR?

B sınıfı ehliyet sınavından geçmek için 100 üzerinden en az 70 puan almanız gerekir. Sınavda 50 soru sorulur ve her soru 2 puandır. 70 puan için en az 35 doğru cevap vermek yeterlidir. (35 doğru x 2 puan = 70 puan.)

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber