Elbise cinayetinde şok! Hamile çıktı

Konya’da 16 yaşındaki K.G. tarafından, ödünç verdiği elbisesini yıprattığı gerekçesiyle boğazından bıçaklanarak öldürülen 23 yaşındaki Serpil Zeybek’in, otopsisinde 17 haftalık hamile olduğu ortaya çıktı. Bebeğin DNA testinin yapılması için cenin Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Suçunu itiraf eden K.G. ise tutuklandı.

Olay, dün saat 00.30 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi Hocacihan Hacılar Mahallesi Arap Sarnıç Sokak’ta meydana geldi. Bir telefon bayisinde çalışan Serpil Zeybek, arkadaşı K.G.’den giymek için ödünç elbise aldı. Zeybek, elbiseyi kullandıktan bir süre sonra K.G.’ye geri verdi. K.G. Serpil Zeybek’e, elbisenin yıpranmış olduğunu ve parasını vermesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine ikili arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu K.G., iddiaya göre yanında bulunan ekmek bıçağıyla Serpil Zeybek’i boğazından ve sol göğsünden bıçakladı. Zeybek, diğer arkadaşları tarafından yakınlarda bulunan Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı, ancak yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Olay yerinden kaçan K.G. kısa süre sonra Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Suç aleti ise yakınlarda bulunan bir evin bahçesinde bulundu. Uyuşturucu madde kullanmak, hırsızlık ve dolandırıcılık gibi suçlardan 7 sabıka kaydı bulunan K.G. ifadesi alınmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

17 HAFTALIK HAMİLEYMİŞ

Öldürülen Serpil Zeybek’in yapılan otopsisinde ise 17 haftalık hamile olduğu ortaya çıktı. Bebeğin DNA testinin yapılması için anne karnından alınan cenin Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Zeybek’in boynundaki atardamarın kesildiği için öldüğü saptandı. Daha önce evlenip boşanan Serpil Zeybek’in ’kasten adam yaralama ve tehdit’ gibi suçlardan 12 kaydının bulunduğu ortaya çıktı.

ELBİSEMİ YIPRATMIŞTI, PARASINI İSTEDİM

Suçunu itiraf eden K.G.’nin ifadesinde ”Ona elbisemi verdim. O da bana geri verdiğinde elbisem eskimişti. Ben de bunun eskidiğini söyleyerek parasını istedim. Aramızda kavga çıktı. Bende çantamdan çıkardığım ekmek bıçağıyla bıçakladım. Bıçağı bir yere atıp kaçtım ”dedi. K.G., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Traktör evin bahçesine uçtuÇorum’un Sungurlu ilçesinde freni boşalan traktör 6 metre yükseklikten aşağı düştü. Traktör sürücüsü son anda traktörden atlayarak canını kurtardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber