Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Tarih belli oldu

Milyonlarca emeklinin beklediği haber geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk emeklilere bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğini açıkladı. İşte Kurban Bayramı için ödenecek emekli bayram ikramiyeleri tarihi...

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Tarih belli oldu

Ramazan Bayramı'nda bin lira bayram ikramiyesi alan emekliler Kurban Bayramı için de heyecanlı bekleyiş içerisindeydi. Merakla beklenen tarih belli oldu. Emekli bayram ikramiyeleri bayram öncesinde hesaplara yatacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kurban Bayramı dolayısıyla 12 milyonu aşkın emekliye bayram ikramiyesi ödeneceğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Emeklilerimize bayram ikramiyelerini 8 ve 9 Ağustos'ta ödeyeceğiz. İkramiyeler SSK kapsamında olanlara 8 Ağustos, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında olanlara ise 9 Ağustos'ta ödenecek. 12 milyon 142 bin kişiye ödenecek toplam ikramiye miktarı yaklaşık 10 milyar 800 milyon lira olacak."

Selçuk, emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Tuz Gölü, gelin ve damatların yeni gözdesiTürkiye’nin önemli göllerinden biri olan Tuz Gölü'nde, evliliğe ilk adımı atan nişanlılar ile gelin ve damatlar, gün batımı eşliğinde hayatlarının en güzel anını ölümsüzleştiriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber