Emniyet alarmdaydı

Ankara’da vatandaşlar Kızılay Güvenpark’ta toplandı, İzmir’de ise Mirkelam ve Kargo konserlerini havai fişek gösterisi takip etti. İstanbul yoğun güvenlik önlemleri altında yeni yılı karşılarken İstiklal Caddesi doldu

Emniyet alarmdaydı

Türkiye, yeni yıla yoğun güvenlik önmeleri altında coşkuyla girdi. Yurttan yeni yıl manzaraları şöyle:

ANKARA: Ankara’da kutlamaların adresi Kızılay Güvenpark oldu. Kızılay’da akşam saatlerinde toplanmaya başlayan Başkentliler, saatler gece yarısına yaklaştığında Güvenpark ve Kızılay Meydanı çevresinde kalabalıklar oluşturdu. 2018’e “Hoş geldin yeni yıl” diyerek giren vatandaşlar, yeni yıla adım atıldığında müzik eşliğinde eğlendi ve yeni yılı kutladı. Ankaralılar, yeni yılın ilk dakikasıyla birlikte meşaleler yaktı ve gökyüzüne havai fişekler ile maytaplar attı.

İZMİR: İzmirliler, 2018’e Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan Mirkelam ve Kargo grubunun konseriyle girdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği konseri izleyen yüzlerce İzmirli şarkılara eşlik etti. Keyifli bir akşam geçiren vatandaşlar konserin ardından saat 00.00’da başlayan havai fişek gösterisini izledi.

MUĞLA: Marmaris Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel yılbaşı kutlaması 19 Mayıs Gençlik Meydanında yapıldı. Neon ışıklar ile süslenen meydanda açılan stantlarda içecek ve yiyecek ikramı yapıldı. Sıcaklığın altı dereceyi gösterdiği soğuk havada yaklaşık 15 bin kişi meydanı doldurdu. İlk olarak DJ’ler kurulan sahnede çaldıkları hareketli müziklerle kalabalığı coşturdu. Havai fişekler ile gece gündüze döndü.
Yüzerek karşıladılar

ANTALYA: Antalya’da kendilerine ‘Yaz kış denize girenler’ adını veren farklı mesleklerden yaklaşık 20 kişinin bulunduğu grup, 2018 yılını denize girerek karşıladı. Konyaaltı Sahili varyantlarına gelen grup üyeleri ısınmak için sahilde ateş yakıp dans etti. Saat 23.55’i gösterdiğinde grup üyeleri hep birlikte denize girdi. Soğuk havaya aldırış etmeden denize giren grup
üyeleri yüzerek keyif sürdü.

Konya’da 2 farklı manzara

KONYA: Konyalılar, yılbaşı gecesi eğlence mekanlarını doldurdu. Binlerce kişi müzik eşliğinde eğlendi. Saatler gece yarısını gösterdiğinde, kalabalık, ondan geriye doğru sayarak yeni yıla girdi. Aynı saatlerde Anadolu Gençlik Derneği tarafından Mekke’nin Fethi ve Kudüs’ün Fethi Gecesi düzenlendi. Hafızlar Kuran-ı Kerim okudu.

AYDIN: Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydınlılar’ın 2018’i coşkuyla karşılayabilmeleri çeşitli etkinlikler düzenledi. Atatürk Kent Meydanı’nda 22.00-00.30 saatleri arasında düzenlenen etkinliklerde suni kar ile Atatürk Kent Meydanı beyaza büründü.

Kış merkezlerinde kutlama

BURSA: Yeni yıla açık alan partilerinde giren Uludağ ziyaretçileri ise Ormanlar Köşkünde yapılan yılbaşı partisine katıldı. Hava sıcaklığının eksi 14 derece olduğu ve 83 santimetrelik kar kalınlığına rağmen partiye katılanlar dans ederek eğlendi.

ERZURUM: Palandöken’de deniz seviyesinden 2 bin 500 metre yükseklikteki otellerin önündeki kayak pistinde düzenlenen yeni yıl kutlaması, akşam saatlerinde başladı. Otellerin balo salonunda canlı müzik eşliğinde eğlenen konuklar, meşaleli gece kayağının ardından havai fişek gösterisini izledi.

KAYSERİ: Erciyes’in zirvesinden ellerindeki meşaleler ile kayarak inen Kayseri Erciyes A.Ş pist güvenlik ekibi ve Snow Akademia kayak okulu eğitmenleri görsel bir şölen sundu.

AMASYA: Amasya’nın Suluova ilçesinde bir grup maden işçisi, yeni yıla yerin metrelerce altında maden ocağında
çalışarak girdi.

Jiletle, asistan doktorun boğazını kestilerİzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Fizik Tedavi Bölümü'nde görevli Asistan Dr. Kadir Songür, bir hafta önce ilaç yazdığı Bayram K. tarafından, jiletle boğazından yaralandı. Çalıştığı hastanede tedaviye alınan Songür'ün hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber