Emre Belözoğlu ve Sinan Engin serbest

Şike soruşturmasında spor yorumcusu Sinan Engin'in ardından Ankaragücülü futbolcu Kağan Söylemezgiller, Fenerbahçeli Emre Belözoğlu ve menajer Ekrem Okumuş serbest bırakıldı. GELİŞMELERİ İZLİYORUZ

Emre Belözoğlu ve Sinan Engin serbest

Futboldaki şike soruşturmasında yine hareketli bir gün yaşandı.

Fenerbahçe’nin futbolcusu Emre Belözoğlu şike soruşturması kapsamında ifade vermek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Emre, Ankaragücü ile Fenerbahçe arasında oynanan maç öncesinde rakip futbolcu Kağan Söylemezgiller'e gönderdiği iddia edilen mesajla ilgili ifade verdi. Belözoğlu ifadesi sonrasında adliyeye sevk edildi. Ardından da serbest bırakıldı.

Soruşturmada ayrıca Ankaragücülü futbolcu Kağan Söylemezgiller ve menajer Ekrem Okumuş da ifade verdi. Söylemezgiller ve Okumuş ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Belözoğlu olay mesaj için 'Hayır' dedi

Haber: Selahattin GÜNDAY İSTANBUL DHA

Futbolda şike soruşturması kapsamında Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, Ankaragücülü futbolcu Kaan Söylemezgiller ve menajer Ekrem Okumuş bugün şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Üç isim de ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

BELÖZOĞLU: MESAJI BEN ATMADIM
Emre Belözoğlu’na ifadesinde Ankaragücü futbolcusu Kaan Söylemezgiller'e atılan mesajla ilgili soruların sorulduğu öğrenildi. Ankaragücü futbolcusu Kaan’a, Emre Belözoğlu tarafından “Oğlum Kağan. Emre Abin ben. Aldırıyorum seni buraya. Sakın zorlamayın he. Kavga ettirme beni başkanla" yazılı bir mesaj attığı iddia edilmişti. Adli çevrelerden sızan bilgilere göre Belözoğlu savcılık sorgusunda bu mesajın kendisi tarafından atılmadığını, kendi adının kullanıldığını iddia etti..

MENAJER OKUMUŞ: “MESAJI BEN ATTIM EMRE’NİN HABERİ YOK"
Futbolcu Kaan Söylemezgiller’e atılan söz konusu mesajın bugün ifade veren menajer Ekrem Okumuş’un telefonundan gönderildiği iddia edilmişti. Bu konu da Okumuş’a soruldu. Okumuş’un da “Mesajı kendisinin attığını, ancak mesajdan Emre Belözoğlu’nun haberinin olmadığını" söylediği öğrenildi.

BELÖZOĞLU: "GÖREVİMİZİ YAPTIK DÖNÜYORUZ"

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Emre Belözoğlu, "Söyleyecek hiçbir şey yok. Görevimizi yaptık, dönüyoruz" dedi. Belözoğlu gazetecilerin soruları üzerine “Daha fazla üzmeyin bizi" dedi ancak adliye çıkışında kısa bir açıklama yaptı. "Bizim bilgimize başvurdular" diyen Belözoğlu şunları söyledi: Sabah emniyetteki ve adliyedeki savcılıktaki arkadaşlar bize çok iyi şekilde davrandılar. Bizi ağırladılar. Şu an itibariyle serbestiz. Bizim ifademize başvuruldu. Bundan sonra da söyleyecek bir şey yok. Artık süreci hep beraber takip edeceğiz. Benden de çok şey söylememi istemeyin. Zaten yeterince yorgunum, yeterince şeyleri de içerde söyledim. Burada bize çok yakın davranan herkese çok teşekkür ediyorum."

Sinan Engin serbest: Aziz Başkan ile görüşmemi sordular

Şike operosyonu kapsamında davetle gelerek savcıya ifade veren Sinan Engin Adliye'den ayrıldı. Engin çıkışta yaptığı açıklamada Futbolda şike iddialarına ilişkin bilgisine başvurulan futbol yorumcusu Sinan Engin, "Benim şike ve teşvikle ilgili hiçbir konuşmam yok" dedi.
Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesinden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Engin, savcının daveti üzerine adliyeye geldiğini söyledi.
Bazı şeyleri gizlilik olduğu için anlatmak istemediğini belirten Engin, "Ancak genel olarak Aziz Başkan ile yapmış olduğumuz sohbetler. Yani benim şike ve teşvikle ilgili hiçbir konuşmama yok. Bunu zaten yarın ifadeler çıktığı zaman görebilirsiniz. Tamamıyla bilgime başvuruldu. Yaptığımız sohbetlerle ilgili" dedi.
Fenerbahçe ile ilgili haber yaptırdığına ilişkin iddialar bulunduğu hatırlatılan Engin, "Hepsini söyledik kendisi biliyor. Öyle bir şey yok" diye konuştu.
"Şüpheli sıfatıyla mı çağrıldınız?" diye sorulan Engin, "Savcıya sorun" dedi.
Engin, "Sizinle ilgili ithamlara mı cevap verdiniz, yoksa başkalarıyla ilgili sizin konuşmalarınıza mı?" şeklindeki soruya da şu karşılığı verdi:
"Aziz ağabeyle genel olarak konuştuğumuz şeyler. Yani arada bazı şeyler var ama şike ve teşvikle ilgili bir konuşmamız yok. Bazı şeylerde bilgime başvurdu, burada nedir, burada nedir, bazı fotoğraflar gösterdi, burada nedir, bu nedir diye. Sadece bu. Bunun dışında bazı şeyleri anlatmak istemiyorum ama savcı son derece beyefendi, çok iyi biri."
Kendisiyle ilgili teknik takip yapılıp yapılmadığı da sorulan Engin, Aziz Yıldırım’ın telefonlarının dilenildiğini dolayısıyla kendisinin de Yıldırım ile yaptığı görüşmelerin dinlenildiğini kaydetti.

O mesaj soruldu

Ankaragücü ile Fenerbahçe arasında oynan maç öncesinde rakip futbolcu Kaan Söylemezgiller'e gönderdiği iddia edilen mesajla ilgili ifade verdi..

Emre Belözoğlu, 13 Mayıs 2011 tarihinde kendisi gibi Ahmet Bulut’un menajerlik şirketine kayıtlı olan Ankaragücü futbolcusu Kaan’a “Oğlum Kağan. Emre Abin ben. Aldırıyorum seni buraya. Sakın zorlamayın he. Kavga ettirme beni başkanla” yazılı bir mesaj attığı iddia edilmişti. Emre’nin mesajı Ekrem Okumuş’un telefonundan gönderdiği belirtiliyor. Okumuş’un aynı gün Emre’nin akrabası olan Volkan Bahçekapılı ile yaptığı görüşmede “Emre yazdı işte onlar var bibiem de” diyerek mesajı kendi telefonundan Emre’nin çektiğini söylemesi yapılan dinlemelere takıldı.

Göktaş ortaya çıkarmıştı

Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş “F.Bahçeli Emre, A.Gücülü 3 futbolcuya F.Bahçe-A.Gücü maçından önce mesaj çekti” diyerek iddiarı gündeme getirmişti. Bu sırada Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, Kağan Söylemezgiller’e şike teklif edildiğini söylemişti. Menajer Ahmet Bulut’un da ortağı olan Ekrem Okumuş mesaj attığı iddiasını doğrulamış ve ”Olaylardan Emre’nin haberi yok. Bu bir şakaydı” itirafında bulunmuştu.

Yıkım! Oğluyla daha çok ilgilenmek için istemiş...Antalya’da nöbet dönüşü otomobiliyle geçirdiği kazada hayatını kaybeden hemşirenin, mesai arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber