Geri Dön

Ender Saraç obeziteyi Meclis’e anlatacak

TBMM Obezite ile Mücadele Alt Komisyonu’nda yarın (15 Ocak Çarşamba) konuşacak Ender Saraç’ın obeziteye karşı mücadelede hamurişi ve karbonhidrattan uzak durulması ve akşam 18.30’dan sonra bir şey yenilmemesi, egzersiz ve spor yapılması konularında uyarılarda bulunması bekleniyor.

Ender Saraç obeziteyi Meclis’e anlatacak

Komisyona uluslararası çalışmalarıyla tanınan Doç. Dr. Emel Ergül de sunum yapacak. Ergül beslenmenin hastalıklarla ilişkisine odaklanacağı özellikle “beslenme kanser ilişkisi” üzerinde duracağı öğrenildi. Sağlık Bakanlığı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı da komisyonda, geleneksel tıbbın amacı, tanımı, kapsamı ve tarihsel gelişimi ile dünyadaki güncel gelişmeleri anlatacak. Geleneksel tıp uygulama yöntemleri, bu yöntemleri uygulayacak kişilerin eğitimi ve yetkilendirilmelerine de değinmesi beklenen bakanlık yetkilileri, Türkiye’de geleneksel, tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında atılan adımlar ve son durum hakkında da bilgilendirme yapacak. Bu konuda hizmet için verilen izinler, denetimler, şikayetler ve cezalara ilişkin istatistik verileri de paylaşması bekleniyor.                           

 

İstanbul'da TIR yangını! Trafik kilit...İstanbul'da mesai bitimine dakikalar kala TEM bağlantı yolunda yanan TIR trafikte aksamalara sebep oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber