Erdem Yener'in Bana Yalan Söylediler klibindeki gazino neresidir? 3 Nisan kopya soru cevabı

Her gün büyük bir heyecana sahne olan online bilgi yarışmasının bugünkü kopya sorusu geldi. Ünlü oyuncu ve şarkıcı Erdem Yener'in bir klibi ile ilgili olan soruyu ve cevabını bir araya getirdik...

Erdem Yener'in Bana Yalan Söylediler klibindeki gazino neresidir? 3 Nisan kopya soru cevabı

Büyük bir ilgiyle oynanan bilgi yarışmasının bu akşam oynanacak yarışmasında kopya sorusu oyuncu ve müzisyen Erdem Yener ile ilgili oldu. İşte 3 Nisan kopya sorusu ve cevabı...

SORU

Erdem Yener'in Bana Yalan Söylediler klibindeki gazino neresidir? 3

CEVAP

Golf Gazinoları

ERDEM YENER KİMDİR?

Erdem Yener, 8 Mayıs 1981 tarihinde İskenderun’da doğdu. 7 aylıkken yürümeye, 12 aylıkken konuşmaya başlayan ve okuma-yazmayı 4 yaşında öğrenen Erdem Yener, Altı çocuklu bir ailenin en küçüğüydü. Müziğin yanı sıra; karikatür, oyunculuk, radyo programcılığı ve dansçılık ile ilgilenen müzisyen, küçük yaşlardan itibaren tüm bu alanlarda da var olmaya çalıştı.13 yaşında şarkı yazmaya başlayan Yener, 18 yaşında gitar çalmaya başladı ve Ankara'da +4 isimli ilk ve tek grubunu kurdu. 5 yıl boyunca başta Ankara olmak üzere, birçok şehirde bar programı ve konserler vererek, gerek cover şarkılar, gerek kendi şarkılarıyla dinleyici ile buluştu.

2003 yılında İstanbul'a yerleşti ve Kedi Müzik'te müzik yapmaya başladı. Bu çatı altında birçok film müziği, albüm ve jingle projelerinde; söz yazarı, besteci, aranjör, solist ve icracı sıfatıyla görev aldı.

İlk albümü Kirli'yi 22 Ekim 2008'de çıkartan şarkıcı, albümden ilk klibini Belki isimli parçaya çekmiştir. Bu video klip farklı görselliği ile ön plana çıkmayı başarmış ve şarkı Power Türk'te 27 numaraya kadar yükselmiştir. Billboard Türkçe Rock Top 20 Listesi'nde de 8 numaraya kadar yükselmiştir. Mtv Türkiye ve Dream Tv isimli müzik kanallarında ise 5 hafta üst üste 1 numara olmuştur. İkinci video klip ise Hayvan'a gelmiş ve bu klipte de İkinci Dünya Savaşı görüntüleriyle beraber sanatçının performansını içeren bir video klip çekilmiştir. Şarkı, Billboard Türkçe Rock Top 20 Listesi'nde 15 numaraya kadar yükselmiştir. Albümün 3. videosu ise Geç'e çekilmiştir.

Daha önce cast direktörü ve oyuncu koçu olarak kamera arkasında görev almış olan Erdem Yener, 2010 yılından bu yana GSM operatörü Avea'nın marka yüzü olarak medyada yer almaktadır. Ayrıca TRT 1'de Başrolde Aşk, FOX'ta Şen Yuva dizilerinde ve Star TV'de İnsanlar Alemi adlı Tiyatro komedi programında oynamış'tır.

2012 yılında ses tellerindeki kist nedeni ile geçirdiği 2 ameliyat'tan sonra, Ocak 2013'te Rüyalar Kızı adlı teklisi'ni video klip olarak yayımlamıştır.

1 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren, Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı, Talat Bulut'un da başrolde bir öğretmeni canlandırdığı Mucize adlı sinema filminde oynamıştır.

27 Şubat 2015'te gösterime giren Çarşı Pazar filminde başrol oynamıştır.

2016-2017 sezonuna kadar Güldür Güldür adlı skeç/eğlence programında "Hüseyin" karakterini canlandırmıştır. 2016-17 sezonunda ekipten ayrılmıştır.

Ölmek üzere olan köpeği tedavi etmedi!Rusya'da bir veteriner, otomobilin çarptığı köpeği, yanında veterinerlik pasaportu olmadığı gerekçesiyle tedavi etmedi. Yaralı köpek, veteriner kliniğinin kapısında can verdi. O anlar, görgü tanığının kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber