Erkal’dan 60’ıncı sanat yılında ‘Merhaba’

Kuruluşunun 50. yılında Dostlar Tiyatrosu tek kişilik oyunların ustası Genco Erkal’ın hem uyarladığı hem yönettiği hem de rol aldığı yeni oyunu ‘Merhaba’yı sahneye taşıyor.

Erkal’dan 60’ıncı sanat yılında ‘Merhaba’

İlk kez geçen eylül ayında New York’ta sergilenen müzikli oyun ‘Merhaba’, 60. sanat yılını kutlayan Genco Erkal’ın “Benim yazarlarım” dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in yapıtlarından oluşuyor. Müzikli bir gösteri olan ‘Merhaba’ tiyatroseverleri, edebiyat âleminin bu beş büyük ustasıyla müzikli bir yolculuğa çıkarıyor. Oyunda Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan’ın besteleri; Özatalay’ın piyanosu ve Çağdaş Engin’in basklarneti eşliğinde seslendiriliyor.

‘Merhaba’da yıllar öncesinden seyirciye seslenen yazarlar; dünyanın ve halleri üzerine kimi zaman güldürücü, kimi zaman hüzünlü, öfkeli gözlemleriyle geleceğe ışık tutuyor. Sahne tasarımını Cihan Aşar’ın, giysi tasarımını Özlem Kaya’nın, ışık tasarımını Hakan Özipek’in yaptığı oyunun müzik yönetimini ve düzenlemesini Yiğit Özatalay, yönetmen yardımcılığını ise Emre Yetim üstleniyor. ‘Merhaba’, 15 Aralık Cumartesi akşamı Kenter Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.

Bir Zamanlar Çukurova dizi setinde yangın!Adana’da 'Bir Zamanlar Çukurova' dizisinin çekildiği kullanılmayan hastane binasında yangın çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber