Eruh'ta çatışma: 1 PKK'lı öldürüldü

SİİRT’in Eruh İlçesi kırsalında arazi arama ve taraması yapan güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada, 1 kadın terörist öldürüldü. Çatışmanın sürdüğü bölgeye takviye asker sevk edildi.

Eruh’un Dağdöşü Köyü ile Mazıdağı mevkisi arasında arazi arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri bugün saat 14.00 sıralarında, 20 kişi oldukları belirtilen ve iki gruba ayrılan PKK’lılar ile sıcak temas sağladı. Güvenlik güçlerinin ’teslim ol’ çağrılarına PKK’lıların ateşle karşılık vermesi sonucu çatışma çıktı. Çatışmada ilk belirlemelere göre, 1 kadın terörist öldürüldü.

Çatışmanın sürdüğü bölgeye Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı ile Eruh’taki Komando Tabur Komutanlığı’dan helikopterler ve karadan asker sevk edildi. Operasyona destek veren Kobra helikopterlerin de PKK’lıların bulunduğu alanları ateş altına aldığı belirtildi.

Kadın sürücü test aracı ile zincirleme kazaya neden olduRusya’da kadın sürücü, test aracıyla kar yağışı sonucu kayganlaşan yolda hız yapınca, otomobilin kontrolünü kaybetti. Kaldırıma çıkan otomobil, trafikteki diğer araçlara da çarptı. Kazada, 11 araç hurdaya dönerken, 2 kişi hafif yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber