FETÖ/PDY soruşturmasında 5 tutuklama

FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla  Akfa Holding ve alt şirketleri ile Yeni Mağazacılık AŞ'ye düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan ve tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen  11 şüpheliden 5'i tutuklandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltında bulunan 96 kişiden 11 kadın şüpheli, savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüphelilerden 5'inin "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne finansal destek sağlamak", "terör örgütü üyesi olmak" ve "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından tutuklanmasına, 6 şüphelinin de adli kontrol hükümleri kapsamında serbest bırakılmasına karar verdi.

Bu arada, 9 şüphelinin daha emniyet ve savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldığı, gözaltında tutulan diğer şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 96 kişiden, A101 Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi geçen hafta savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.

Muğla'da tarım arazisi yangınıMenteşe ilçesinde çıkan yangında yaklaşık 1,5 dönümlük tarım arazisi zarar gördü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber