Firari savcı kaçmadan o malikânede toplantı yaptı

Bursa’da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için yaptırıldığı ve örgütsel faaliyetlerde kullanıldığı gerekçesiyle el konulma tedbiri uygulanan malikânede, örgütün firari savcısı Zekeriya Öz’ün yurt dışına kaçmadan önce iş adamları, bazı hakim ve savcılarla toplantı yaptığı ortaya çıktı.

Firari savcı kaçmadan o malikânede toplantı yaptı

Malikânenin devlete geçmesi için hazırlanan iddianamede ifadelerine yer verilen gizli tanık Orhan, örgütün üst düzey görüşmeleri için kullanılan malikâne de FETÖ’cü savcı Zekeriya Öz’ün de toplantılara katıldığını belirterek şunları söyledi: 2015 yılı Haziran ayında toplanan üst düzey 4 imamın yanına daha sonra İzmir Adliyesi’nde görev yapan iki savcı, bir hakim ile Zekeriya Öz gelmiş. Grup buradaki görüşmenin ardından Uludağ’da Hüseyinalan mevkisinde Zekeriya Öz’ün kullandığı villada ikinci bir toplantı yapmışlar. Bu toplantılardan sonra örgütün savcısı Zekeriya Öz’ün yurt dışına kaçtığını basından öğrendim.”

Uludağ manzaralı, yaklaşık 17 dönüm arazide kurulu ve 3 bin metrekare kapalı alana sahip malikâne, FETÖ/PDY ile ilgili açılan davada tutuklu yargılanan iş adamı S.Ş’ye ait otomotiv firmasının üzerine kayıtlı.

Afyonkarahisar'daki yılkı atları doğal ortamında görüntülendiŞuhut’un Kumalar Dağı’nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz tarafından görüntülendi. Yılmaz, “Gördüğüm manzara beni büyüledi, doğa tutkunları bu şehri mutlaka keşfetmeli” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber