Fırat’ın doğusunda 5. ortak hava devriyesi

Fırat’ın doğusunda ABD ile dört ortak helikopter devriyesi ile bir kara devriyesi faaliyeti gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), dün beşinci helikopter devriyesine imza attı.

Fırat’ın doğusunda 5. ortak hava devriyesi

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Suriye’de Fırat’ın Doğusunda Güvenli Bölge birinci safha uygulamaları kapsamında; beşinci ortak hava devriyesi 2 Türk ve 2 ABD helikopterinin katılımı ile planlandığı şekilde gerçekleştirildi” denildi.

Çalışmalarda, ikinci ortak kara devriyesi için planlamaların hız kazandığı da öğrenildi. İkinci kara devriyesinin ilkinde olduğu gibi Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad çevresinde ya da Ceylanpınar’ın karşısında bulunan Resul Ayn’da yapılacağı ifade ediliyor. Ortak helikopter devriyesinin de sürmesi bekleniyor.

Öte yandan Resulayn’da iş makineleri ile siper kazan PKK/YPG’li teröristler helikopterleri görünce panikleyerek kazı yapmayı durdurdu. Teröristler, helikopterlerin bölgeden uzaklaşmasının ardından ise kazı çalışmalarına devam etti. l DHA

Suriye sınırına askeri sevkiyatTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye sınırındaki birliklere lojistik malzeme takviyesi yapıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber