Fotoğrafın türlü hallerini 30 bin kişi gördü

Çağdaş fotoğraf sanatçısı Murat Germen’in Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi’ndeki ‘Fotoğrafın Türlü Halleri  Murat Germen: Kesit Retrospektif’ isimli sergisini şimdiye dek 30 bin kişi ziyaret etti.

Fotoğrafın türlü hallerini  30 bin kişi gördü

10 Eylül’de ziyarete açılan sergi, kentleşmenin etkileri, yerel kültürlerin belgesel sürdürülebilirliği, insanın doğada neden olduğu tahribat gibi temalara odaklanıyor. Sergide, sanatçının son dönem üretimlerinin yanı sıra, farklı serilerinden örneklerle birlikte, hem spontane hem de kontrollü efektler kullanılarak ortaya koyduğu ilk dönem yapıtlarından oluşan 52 eseri yer alıyor.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Dr. Nazan Ölçer, “Çok sayıda tarihi ve kültürel varlığıyla çekim merkezi olan Mardin, birkaç yıl öncesinin görkemli kültür sanat ortamına hızla kavuşuyor. Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, gerek Mardinlilerin, gerekse yerli ve yabancı turistlerin her zaman değişmez ziyaret noktası olmuştu. Gösterilen ilginin daha da artmış olması bizim için büyük mutluluk” diye konuştu.

Mimari bakış açısını ve teknolojinin sunduğu imkanları fotoğraf sanatıyla birleştiren ve dijital araçların kullanıldığı ‘Fotoğrafın Türlü Halleri Murat Germen: Kesit Retrospektif’, 31 Mart 2019 tarihine kadar müzenin Dilek Sabancı Sanat Galerisi’nde görülebilecek. Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, Pazartesi günleri hariç, 08.30 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Başkent’te otomobil dolandırıcılarına operasyonAnkara'da, otomobillerin kilometresini düşürüp, hasarlarını gizleyerek yaklaşık 60 kişiyi dolandıran 7 kişilik çete, polisin 'Sayaç' adlı operasyonuyla çökertildi. Kendilerini polis olarak tanıtıp, şifreli dil kullanan çete üyelerinden 5'i tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber