Fuarda dijital yayıncılık gölgede kaldı

32. İstanbul Kitap Fuarı’nda bu yıl yeni iki salon ziyaretçilere hizmet vermeye başladı. 5 ve 6. salonlarda Dijital Yayıncılık ve Eğitim Yayıncılığı bölümleri açıldı.

Fuarda dijital yayıncılık  gölgede kaldı


Ancak 5. salonda bulunan dijital yayıncılık bölümüne giden ziyaretçileri sadece iki stant karşılıyor: Kaynak Yayınları’nın kapsamlı bir şekilde, fuar için hazırladığı standı ve idefix’in e-kitap okuyucuları ile yer aldığı standı. Ziyaretçiler, istedikleri kitabın e-kitap edisyonunu bulamadıklarından şikayetçi.
idefix’in standında yer alan bir okur, idefix’in internet sitesinden diledikleri kitabı e-kitap olarak alabildikleri için online aışverişin daha avantajlı olduğunu ifade etti ve ekledi: “Artık idefix’in her yıl düzenlediği sanal kitap fuarı bizim için daha önemli. Hem bunca yol gelmiyorsunuz, hem de dilediğiniz basılı ya da e-kitabı indirimli alıyorsunuz.” Henüz dijital yayıncılık konusunda başlangıç aşamasında olan yayınevleri ise, dijital yayıncılık için önümüzdeki yıllarda daha iyi bir şekilde hazırlanacaklarını ifade etti.

Herkese kitap kampanyası

Fuarda pek çok dikkat çeken etkinlik ve stant okurları karşılıyor. Bunlardan biri de Herkese Kitap Vakfı’nın fuarda başlattığı kampanyası. Vakfın sloganı ise “Kitap Bağışla Bize, Okusun Tüm Türkiye”. Vakıf, bağışçıların, kitap fuarının ardından 17 Kasım’a kadar 5M Beylikdüzü, Cevahir, Anadolu Hisarı, İstinye ve Caddebostan Migros Mağazaları’nda bulunan “Kitapcan” standından yapacakları bağışları kabul edecek. Herkese Kitap Vakfı, bağış-çılara mail yoluyla kitapların hangi okullara gönderildiğine dair bilgi veriyor.

Zombiler fuarı bastı

Kitap fuarında, yayınevleri okurları stantlarına çekebilmek için imza günleri ve söyleşilerin yanı sıra pek çok farklı etkinliğe de imza atıyor. Bunlardan biri de Sokak Kitapları Yayınları’nın standında bulunan zombi. Zombi kılığına giren bir stant görevlisi, Uğur Ziya Şimşek’in “Cin Tarikatı” isimli kitabını tanıttı. Küçük çocuklarıyla fuarı gez meye gelen aileler, o bölümden geçerken çocuklarının gözlerini elleri ile kapatmaya çalışırken, ilköğretim ve lise öğrencileri ise zombi ile fotoğraf çektirmek için kuyruk oluşturdu

Otomobiliyle köprüden uçtu, muhtar kurtarılamadıManisa’nın Yunusemre ilçesinde muhtar olduğu öğrenilen bir kişi kullandığı otomobilin direksiyon hakimiyetini kaybedince köprüden uçarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber