Genç denizci ihmal kurbanı mı oldu?

Piri Reis Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Mustafa Koç (19), Hindistan’da staj yaptığı gemide ölü bulundu. Ağabey İsmail Koç, kardeşinin temizlemesi yasak olan tankın temizletilmesi sonucu ihmal kurbanı olduğunu öne sürerken, ablası ise iddiaları yalanladı.

Genç denizci ihmal kurbanı mı oldu?

Mustafa Koç, Chemfleet ve Armador Tankers firmaları aracılığıyla 3 aylık gemi stajı için Hindistan’a gitti. 18 gün boyunca stajını sürdüren Mustafa Koç, 11 Temmuz’da kaldığı odada ölü bulundu. Cenazesi önceki gün İstanbul’a getirilen genç Mustafa, dün Şişli Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Mustafa Koç’un ağabeyi İsmail Koç, sosyal medyada paylaştığı yazıda kardeşinin ihmal sonucu hayatını kaybettiğini iddia ederek, şu ifadeleri kullandı: “Mustafa Koç, Gannet S gemisinde 18 gün boyunca günde ortalama 20 saat çalıştırıldı. Gemide stajyerlerin temizlemesi yasak olan bir tankı (20 metre derinliğinde, 1 metre açıklığı olan ve ortalama sıcaklığı 50 derece olan kapalı alan) birinci zabitin seçenek bırakmaması sebebiyle temizledi. 11 Temmuz’da sabah saat 08.00 civarında odasında cansız bedeni bulundu. Mustafa, staj öncesi detaylı sağlık kontrollerinden geçmiş ve herhangi bir sağlık problemi bulunmamaktadır.”

Ablası yalanladı

Mustafa Koç’un ablası ise, kardeşi İsmail Koç’un ihmal iddialarının asılsız olduğunu belirtti. Mustafa’nın panik atak olduğunu ve ailesinin hasretine dayanamadığını belirten abla, “Kardeşim kafasına göre sosyal medyada bir şey yapıyormuş izlenimine girdi. Sosyal medyada yazdığı şirketler ağabeyimin çalıştığı şirketler. İsmail daha çocuk şu anda bunların farkında değil” ifadelerini kullandı.

Küçük çocuğun tehlikeli oyunu, iş yerini yakıyorduBahçelievler’de bir çocuk cadde üzerinde bulunan giyim mağazasının önünden geçerken içeriye torpil attı. Torpilin patlamasıyla mağazadakilerin büyük panik yaşadığı olayda bazı elbiseler yanarken, korku dolu o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber