Gömlek Kralı’na müebbet istendi

Ersin Fatih Pekcan’ı kalbinden bıçaklayarak öldürmüştü

Gömlek Kralı’na müebbet istendi

Ersin Fatih Pekcan’ı öldüren Ravelli gömleklerinin sahibi Ahmet Tayan: “Bana saldırmasa bu olay yaşanmazdı, öldüğünü avukatım söyledi”.

Üsküdar, Harem sahil yolu Selimiye Su Ürünleri Kooperatifi barınağında geçtiğimiz Temmuz ayında meydana gelen olayda, Ravelli gömleklerinin sahibi Ahmet Tayan, içki masasında tartıştığı nakliyeci arkadaşı Ersin Fatih Pekcan’ı kalbinden bıçaklayarak öldürmüştü. Olaydan 8 gün sonra polise teslim olan ve çıkartıldığı mahkemece tutuklanan Ahmet Tayan yargılandığı 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kendini savundu:

Kavga kumardan çıktı

“Kendisi kabadayı olarak tabir edilen biriydi. Birlikte oturduğumuz kooperatifin derneğinde kumar oynanıyordu. Ben de yönetimdeydim. Kumarı yasakladık. Ondan dolayı bize kinlenmiş olabilir. Bir gün Ersin bana geldi, ‘bu kumarı kim yasakladı’ diye sordu. Ben de, yönetim kurulu olarak yasakladığımızı söyledim. Tartışma sırasında saldırınca kendimi korudum.”(Vatan)

Erzurum’da şimşekler geceyi aydınlattıErzurum’da akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Gök gürültüsü ve sağanak yağışın beraberinde çakan şimşekler gökyüzünü aydınlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber