Haftanın ilk gününde hava durumu nasıl olacak? 10 Haziran Pazartesi hava sıcaklıkları

Yaz mevsimiyle beraber sıcaklıkların yanı sıra ani sağanak yağışlar da artmaya başladı. Peki yarın Ramazan Bayramı tatili sonrası iş başı yapacak milyonlarca vatandaşın merak ettiği haftanın ilk gününde hava durumu nasıl olacak?

Haftanın ilk gününde hava durumu nasıl olacak? 10 Haziran Pazartesi hava sıcaklıkları

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa’nın doğusu ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıklarının biraz azalarak ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Doğu Anadolu’nun batısı ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda ise güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI

İSTANBUL 20°C, 28°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu

ANKARA 17°C, 30°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 22°C, 32°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

Karısının söylediği şeyi duyduktan yarım saat sonra fenalaşıp öldüBursa'nın İnegöl ilçesinde eşinin boşanmak istediğini söylediği Mustafa Uslu (44), yarım saat sonra, denetimli serbestlık kapsamında temizlik görevlisi olarak çalıştığı caminin bahçesinde fenalaşıp, öldü. Olayı haber alıp camiye gelen eşi Fehime Uslu (37), "Keşke ben ölseydim, sen ölmeseydin" diyerek gözyaşı döktü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber