Hakkari'de terör operasyonunda silah, patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda silah, patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.

Hakkari'de terör operasyonunda silah, patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda, Yüksekova ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Kuruköy Caddesi'ndeki ağaçlık alanda yapılan aramada, 14 dinamit lokumu, 30 içi boşaltılmış el bombası, 26 el bombası pimi, 5 AK-47 kalaşnikof marka silah, bu silaha ait açılmamış bir sandık dolusu fişek ve 14 dolu şarjör, 2 boş fişek mayonu, düdüklü tencere içerisinde hazırlanma aşamasında olan el yapımı patlayıcı, 3 rulo elektrik kablosu, 11 fünye, 2 batarya ve bir miktar türü tespit edilemeyen patlayıcı madde bulundu.

Kirli propagandaya sert yanıt! 'Kimyasal yalanı' boşa çıktıGüvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, özellikle dış basında TSK'nın kimyasal silah kullandığı yalanını içeren haberler devam ediyor.TSK'nın elinde kimyasal silah bulunmadığı açıklamaları resmi olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından ve bakanlığın resmi hesaplarından yapılmasına rağmen terör örgütü son günlerde bir çocuğun üzerinden kirli ve kara propagandayı yürütüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber