Geri Dön

Bekçilik mülakat sonuçları açıklandı mı? İşte son durum...

On binlerce bekçi adayı Polis Akademisi'nden müjdeli haberi bekliyor. Yaklaşık bir buçuk aydır mülakat sonuçları beklenirken 'Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusu anbean sorulmaya başlandı.

Bekçilik mülakat sonuçları açıklandı mı? İşte son durum...

Her geçen gün bekçi adayları 'Bekçilik mülakat sonuçları açıklandı mı?' sorusuna cevap arıyor. Sonuçların ilan edilmediği her gün Polis Akademisi'nin resmi sitesi yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor. Polis Akademisi'nden herhangi bir duyuru göremeyen adaylar internette konuya dair bilgileri araştırmaya başlıyor.

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Bekçilik mülakat sonuçları hakkında Polis Akademisi'nden geçilen bir duyuru yok. Mülakat sonuçlarının birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

BEKÇİLERİN ÇALIŞMA SÜRELERİ NELERDİR?

Çalışma süreleri ve fazla mesai ücreti hakkındaki genel hükümler saklı kalmak şartıyla çarşı ve mahalle bekçileri genel olarak güneşin batışı saatinden doğuşu saatine kadar vazife görürler.

Güvenlik veya kamu düzeni bakımından gecikmede sakınca bulunan fevkalade hallerde vali ve kaymakamın vereceği emirlerle gündüz de çalıştırılabilir. Bunun dışında her ne suretle olursa olsun, gündüz çalıştırılamazlar.

BEKÇİ MAAŞI NE KADAR 2020?

2020 itibari ile memur maaşlarına yapılan yüzde 4+4 zam sonrasında memurlar yeni yılın ilk yarısında maaşlarını yüzde 4 zamlı alacak olup bu doğrultuda lise mezunu bir bekçiye 4.063 TL, lisans mezunu bir bekçi ise 4.164 ile 4.576 TL arasında maaş alabiliyor.

Köpeğe kalaslı dayak cep telefonuna yansıdıYalova’nın Çiftlikköy ilçesi Aşağı Gacık mevkisinde köpeğini kalasla döven Hasan A. adlı şahsın uyguladığı vahşet cep telefonuna yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber