Hırsızlık için kıta aştılar!

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde önceki gün öğle saatlerinde, finans işleriyle uğraşan Melih S.’ye ait park halindeki aracın içerisinde bulunan 68 bin doları camı parke taşıyla kırarak alan 4 şüpheli olay yerinden kaçtı. Kamera kayıtlarını inceleyen polis kiralık araçla Kocaeli’nin Gölcük ilçesi yönüne gittiği belirlenen 4 şüpheliyi yakaladı.

Hırsızlık için kıta aştılar!

Deniz yoluyla geldiler

Gözaltına alınarak Bursa’ya getirilen zanlıların kimlik kontrollerinde 4’ünün de hırsızlık için Güney Amerika’dan geldikleri ortaya çıktı. Cesar G. ve Neberu A.Q.V.’nin Perulu, Jaiko E.R.C.’nin Kolombiyalı, Roberto R.’nin de Kübalı olduğu belirlendi. Tercüman aracılığıyla ifadeleri alınan şüphelilerin, Avrupa’da toplu para çekme alışkanlığı olmadığı için Türkiye’ye geldiklerini söyledikleri öğrenildi. Hırsızlık için gemiyle Atlantik Okyanusu’nu geçtikten sonra Cebelitarık Boğazı’nı geçip Akdeniz’e gelen hırsızların 13 bin kilometre yol kat edip Türkiye’ye ulaştıkları belirtildi. Şüphelilerin sabıkalı oldukları için havayolu yerine kaçak yolculuk yaptıkları deniz yolunu tercih ettikleri öğrenildi.

Hırsızların olay sırasında başlarına peruk taktıkları da belirlendi. Yapılan üst aramalarında farklı peruklar, şapkalar ile sinyal kesici cihaz ele geçirildi.

Hırsızlık için kıta aştılar

'Sosyal medya' tuzağıyla pusu!Adana'da iki kişinin sokakta silahla vurularak yaralanmasıyla ilgili gözaltına alınan biri kadın 7 zanlıdan 3'ü tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber