Hrant Dink'in oğlu Arat Dink, Çanakkale'de asker

İSTANBUL Şişli'de, Genel Yayın Yönetmeni olduğu Agos Gatesi binasının önünde silahlı saldırıda öldürülen Hrant Dink'in, kısa dönem askerlik yapan oğlu Arat Dink, İskenderun'daki temel eğitimini tamamlayıp Çanakkale'ye geldi. Arat Dink, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı'na bağlı bir birlikte bahriyeli olarak vatani görevini tamamlayacak.
İskenderun'daki temel eğitiminin ardından Çanakkale'ye gelen Arat Dink, Boğaz ve Garnizon Komutanlığı'na bağlı usta birliğine teslim oldu. AGOS Gazetesi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni babası Hrant Dink'in suikast sonucu öldürülmesinin ardından yazılarıyla gündeme gelen oğul Arat Dink'in, 12 Nisan tarihinde İskenderun'da 2009/1 tertip olarak acemi birliğini tamamladığı öğrenildi. 8 Mayıs 2009'da da usta birliği dağıtımı için birliğinden ayrılan oğul Dink'in kısa dönem askerlik görevini tamamlamak üzere Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı emrinde silah altına alındığı ifade edildi. Arat Dink'in birliği açıklanmazken, henüz çarşı izni de kullanmadığı bildirildi.

Sobadan sızan gazdan 3 kişi hayatını kaybettiManisa'nın Alaşehir ilçesinde, iddiaya göre sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Eraslan Altıntaş (84), eşi Gülşen Altıntaş (80) ve torunları Hasret Altıntaş (10) hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber