‘HTŞ takip ediliyor’

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yetkilileri, İdlib’de terör örgütü Heyet Tahrir üş Şam’ın (HTŞ), ilerleyişinin takip edildiğini bildirerek “HTŞ’nin faaliyetlerinin farkındayız. Bu saldırıları sahada engellemeye yönelik çalışmalar sürüyor” dedi.

‘HTŞ takip ediliyor’

MSB Tanıtım Subayı Binbaşı Nadide Şebnem Aktop, ikinci kez basının karşısına çıktı. Aktop, son 3 haftada PKK/KCK terör örgütüne düzenlenen yurt içi ve Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarda 56 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. FETÖ ile mücadeleye kararlılıkla devam edildiğini vurgulayan Aktop, son yedi ayda toplam bin 76 personelin açığa alındığını kaydederek, “FETÖ’cü hainler bünyemizden temizlendikçe, Türk Silahlı Kuvvetlerinin güç ve etkinliği önemli oranda artmıştır ve artmaya da devam etmektedir” dedi.

‘Rejim ile görüşülüyor’

Aktop, Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde huzuru bozan terörist saldırılar olduğunu ifade ederken, “Özellikle Tel Rıfat bölgesinden kaynaklanan bu tür saldırılara bölgedeki unsurlarımız tarafından meşru müdafaa kapsamında gerekli cevap verilmektedir ve verilmeye devam edilecektir” diye konuştu.

Askeri yetkililer de Tel Rıfat bölgesinde söz konusu saldırıların engellenmesi kapsamında Rusya ile temas halinde olunduğunu ifade etti. Askeri yetkililer, Suriye Rejimi ile istihbari düzeyde temasların olduğunu ve bu temasın da süreceğini kaydetti.

İdlib’de terör örgütü Heyet Tahrir üş Şam’ın (HTŞ), ilerleyişinin yakından takip edildiğini de bildiren yetkililer, “HTŞ’nin faaliyetlerinin farkındayız. Bu saldırıları sahada engellemeye yönelik çalışmalar sürüyor” dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Menbiç ile ilgili verdiği süre hatırlatılan yetkililer, “Hazırlıklarımız tamam” karşılığını verdi.

Askerlik taslağı kabineye sunuldu

Yeni askerlik sistemi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Aktop, “Çalışmamızın ilk taslağı kabine toplantısında Cumhurbaşkanımıza sunuldu. Çalışmalarımız, diğer bakanlıklar ve kurumlarla koordineli olarak devam ediyor. Maksadımız, Toplumdan geniş bir kabul görecek, tüm ihtiyaçları ve talepleri karşılayacak dengeli bir sistem teşkil etmektir. Önümüzdeki günlerde çalışmalar Sayın Cumhurbaşkanımızın onayına sunulacak.

21 yaşında ilk kez kendini gördüBursa'da doğuştan görme engelli Ayşe Acar (21), sağ gözüne yapılan kornea nakliyle ilk kez gördü. Bugüne kadar hep kendi yüzünü merak ettiğini söyleyip, hayallerini anlatan Ayşe Acar, diğer gözünün de görmesi için aynı şekilde kornea nakli yapılması gerektiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber