‘Hz. Ömer’e laf edenin dili koparılır!’

TRT’de yayınlanan iftar programında ‘Hamilelerin sokağa çıkması terbiyesizliktir’ sözleriyle tepki çeken tasavvuf düşünürü Ömer Tuğrul İnançer’in, geçtiğimiz hafta başka bir televizyon kanalında da Hz. Ömer’in yaptıklarına ‘bidat’ diyenlere yönelik olarak, “Bu memleketin ve milletin delisi bitti zannetmesinler. Bir gün gelir bir deli o dili koparır” dediği ortaya çıktı

‘Hz. Ömer’e laf edenin dili koparılır!’

Teravih namazının ‘bidat’ olduğunu söyleyenleri ağır bir dille eleştiren İnançer, şöyle konuştu:
“Eğer Hz. Ömer’in yaptığına bidat diyecek olan varsa gelsin. Teravih için Emevi jimnastiği diyenler de dillerini tutsunlar. Bu memleketin ve milletin delisi bitti zannetmesinler. Bir gün gelir bir deli o dili koparır. Hz. Ömer, Hz. Ali’nin damadıdır. Büyük bir kesim bunu bilmez. Ben kayınpederim, benim damadım var. Ben damadıma laf söyleyenin dilini koparırım. Hz. Ali koparmaz mı? Teravih asla bidat değildir. Ömer’e laf söyletmemek bütün Müslümanların vazifesidir. Benim elimden bu kadar geliyor. Daha ilerisi elinden gelenler de elbette vardır, bitti zannetmesinler.”

Hem eleştiri hem destek
Ak Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı avukat Özlem Zengin Topal da önceki gün katıldığı bir iftarda İnançer’in sözlerini eleştirdi ancak hamilelerin kıyafetlerine zaman zaman kendisinin de şaşırdığını söyledi. Topal, “Bebek bekleyen annelerin en doğal hakkı. Tabiki sokağa çıkabilirler. Bu cümleyi söylüyor olmak bile aslında rahatsız edici. Ama sanırım tartışma dışarı çıkan kadının kıyafeti, hali tavrı bununla alakalı bir söz söylemeden çıkıyor. Ona da zaman zaman ben de etrafa baktığım zaman şaşırdığım ‘Acaba böyle mi olmalı’ dediğim anlar oluyor. Bence her iki tarafa da hak vermek gerekiyor. Giyen tabiki istediği gibi giyinebilir. Bu böyle olmalı diyen insan da çok yoğun bir saldıra maruz kalmamalı.”

‘Hz. Ömer’e laf edenin dili koparılır’

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri dün
Kadıköy’de karınlarında yastıklarla İnançer’i protesto etti.

Erzurum'da silahlı kavgaErzurum'un Horasan ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde iki grup arasında çıkan silahlı ve sopalı kavgada 2 kişi öldü, biri polis memuru 5 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber