İftar saat kaçta? 23 Mayıs il il iftar vakitleri

Bugün iftar saat kaçta olacak? Tüm illerin iftar vakitlerini sizler için derledik. Ramazan ayının 18. gününde oruç tutan vatandaşlar illerindeki iftar vakitlerini merak ediyor. Peki, 23 Mayıs 2019 iftar saat kaçta? İşte tüm illerin iftar vakitleri...

İftar saat kaçta? 23 Mayıs il il iftar vakitleri

Üç aylar arasında yer alan Ramazan ayı devam ediyor. Bugün Ramazan'ın 18. günü. Tüm illerin iftar vakitlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İşte il il iftar vakitleri...

İSTANBUL'DA İFTAR SAAT KAÇTA?

İstanbul'da iftar bugün 20.29'da olacak.

İZMİR'DE İFTAR SAAT KAÇTA?

Bugün İzmir'de iftar 20.29.'da olacak.

ANKARA'DA İFTAR SAAT KAÇTA?

Ankara'da bugün ifar 20.10'da olacak.

İL İL İFTAR VAKİTLERİNİ SORGULAMAK İÇİN SEÇİM YAPINIZ

İftar saat kaçta 23 Mayıs il il iftar vakitleri

AŞI OLMAK ORUCU BOZAR MI?

Oruç; yemek, içmek, cinsel ilişki ve bunların kapsamına giren şeylerle bozulur. Bu sebeple, besin değeri taşımayan aşılar orucu bozmaz.

Tedavisi devam eden hastalar, sağlıklarına kavuşup tedavileri sona erinceye kadar oruçlarını erteleyebilirler. Bununla birlikte, Ramazan ayında herkesle birlikte oruca devam etmeyi arzu ediyorlar ve oruç tutmalarına da başka bir engel bulunmuyorsa iğnelerini iftardan sonra yaptırmaları yerinde olur. Bu imkâna sahip olmayanlar, tedavi ve aşı amaçlı iğne yaptırabilirler. Ancak, oruçlu iken gıda ve vitamin iğneleri yaptıranların, ağızdan aşı alanların damardan serum ve kan verilenlerin orucu bozulur. Daha sonra bu oruç kaza edilir.

DİŞ TEDAVİSİ YAPTIRMAK ORUCU BOZAR MI?

Sırf diş tedavisi sebebi ile oruç bozulmaz. Tedavinin ağrısız gerçekleşmesi için yapılan enjeksiyonlar da beslenme amacı taşımadığı için orucu bozmazlar. Ancak tedavi sırasında yapılan başka işlemler sebebi ile -mesela ağız su ile çalkalanırken- boğaza su, kan veya tedavide kullanılan maddelerden biri kaçarsa oruç bozulur ve kaza edilmesi gerekir.

Gökdelenler sallandı!Akşam saatlerinde dev binalar sağa sola yalpaladı, gıcırdama sesleri duyuldu. Japonya'yı vuran 225 kilometre hızındaki Hagibis Tayfunu, deprem ve tsunami etkisine yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber