İl dışı atama ve tayin sonuçları belli oldu! 2019 Boş kadrolar için sonuçlar...

Yurt genelinde binlerce öğretmeni yakından ilgilendiren il dışı atama ve tayin sonuçları dün adayların erişimine açıldı ve gözler boş kadrolara çevrildi. İşte atama işlemlerine ilişkin son durum...

İl dışı atama ve tayin sonuçları belli oldu! 2019 Boş kadrolar için sonuçlar...

Binlerce öğretmen adayını yakından ilgilendiren il dışı atama ve tayin işlemleri dün akşam saatlerinde açıklandı. 14-20 Haziran tarihleri arasında tercih işlemleriinin alınmasının ardından gözler MEB'e çevrilmişti. Görev yaptıkları ilden ayrılıp yeni bir ilde öğretmenliğe devam etmek isteyen adayların atama ve tayin sonuçları www.personel.meb.gov.tr adresi üzerinden erişime açıldı. Bugün ise boş kalan kadrolar için atama ve tayin sonuçları açıklanacak? Peki il dışı boş kalan kadrolar için atama sonuçları saat kaçta açıklanacak?

ATAMA İŞLEMİNE İLİŞKİN HUSUSLAR

1. Bu duyurunun “ BAŞVURUYA İLİŞKİN HUSUSLAR ” başlıklı “A” Bölümünün 1 ilâ 10. maddeleri kapsamında yer değiştirme başvurusunda bulunanların atama işlemleri, öğretmenlerin tercih ettiği eğitim kurumlarındaki norm kadro açığı dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir

İL DIŞI ATAMA VE TAYİN SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2. Bu duyurunun “ BAŞVURUYA İLİŞKİN HUSUSLAR” başlıklı “A” Bölümünün 11 inci maddesi kapsamında yapılan başvurular ise aynı bölümün 1 ilâ 10. maddeleri kapsamında yapılan yer değişikliğine ilişkin başvurular değerlendirildikten sonra münhal kalan eğitim kurumları dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

Atama sonuçları www.personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Hindistan'da feci kazaHindistan'da kırmızı ışıkta bekleyen araçlara, aynı şeritten hızla gelen bir otomobil çarptı. Kazada, motosikletli 2 kardeş öldü, 4 kişi ise ağır yaralandı.Kaza, Racastan eyaletindeki Jaipur şehrinde meydana geldi. Kırmızı ışıkta bekleyen araçlara, aynı şeritten hızla gelen bir otomobilin çarpması sonucu motosikletli 2 kardeş hayatını kaybetti, 4 kişi ise ağır yaralandı. Yaralıların hastaneye kaldırıldığı ve yoğun bakıma alındığı belirtildi. Kazaya dair görüntüler ise trafik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber