İnanır, Eray ve Birsel’e ödül

Ankara Uluslararası Film Festivali çerçevesinde her yıl verilen onur ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu. Bu yıl 18 - 28 Nisan tarihlerinde otuzuncu yılını kutlayacak olan festivalin açılışında Aziz Nesin Emek Ödülü Kadir İnanır’a, Sanat Çınarı Ödülü Nazlı Eray’a, Kitle İletişim Ödülü Gülse Birsel’e verilecek.

İnanır, Eray ve Birsel’e ödül

Aziz Nesin Emek Ödülü’nün 1970 yılında yola çıktığı sinema serüveninde önemli filmlere imza atan aktör Kadir İnanır’a verilmesi uygun bulundu. Ankara’da doğmuş ya da sanat yolculuğunu Ankara’da yapmış isimlere verilen Sanat Çınarı Ödülü, bu yıl Ankara’da doğan ve bu kentin hikâyelerini yazan Nazlı Eray’a verildi. Kitle İletişim Ödülü ise “Medyanın tüm mecralarında eserler veren, özgün tarzıyla öne çıktığı” için yazar, senarist, yapımcı ve oyuncu Gülse Birsel’e sunulacak. Ödüller sahiplerine 18 Nisan’da MEB Şura Salonunda düzenlenecek açılış töreninde verilecek.

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber