İnternette en çok ‘kadın polis’ arandı

Online dijital pazarlama platformu SEMrush’un milyonlarca arama kelimesini tarayarak yaptığı araştırmaya göre, en fazla aranan meslekler kadın polis, kadın öğretmen ve kadın pilot oldu.

İnternette en çok ‘kadın polis’ arandı

Kadın istihdamına ilginin arttığının tespit edildiği araştırmanın analiz sonuçlarında “kadın için işler” ifadesinin, 2016 Mart - Şubat 2019 tarihleri arasında yüzde 600 artış gösterdiği belirtildi. Mart 2016-Şubat 2019 dönemlerini kapsayan araştırmaya göre “kadın polis” kelimesi toplam 112 bin 500, “kadın öğretmen” 50 bin 200, “kadın subay pilot” ise 49 bin 740 kez arandı. Araştırmada ayrıca ‘kadın bilim insanı’ ve ‘kadın subay’ kelimelerinde de artış olduğu belirlendi.

SEMrush Ortadoğu Kurumsal İletişim Müdürü Adam Zeidan, spesifik unvanların online analizinin insan kaynakları için kritik öneme sahip olduğunu kaydetti. Zeidan, “Bu tür veriler kurumların gelecek planlarını yapmalarına büyük fayda sağlıyor. Günümüzün dijital pazarlama uzmanları, doğru platformları kullanarak trendleri takip edebilirler” diye konuştu.

Niğde'de silahlı kavgaNiğde'nin Ulukışla ilçesinde çıkan silahlı kavgada bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber