İran Genelkurmay Başkanı Ankara'da

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın davetlisi olarak Ankara'ya geldi. Bakıri, Akar ile görüşüyor.

İran Genelkurmay Başkanı Ankara'da

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, sabah saatlerinde üst düzey bir askeri heyetle Türkiye’ye geldi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın davetlisi olarak Ankara'ya gelen Bakıri, Türkiye'deki temasları kapsamında, yüksek düzeyli askeri ve siyasi Türk yetkilerle görüşmelerde bulunacak. İlk olarak Genelkurmay Karargahı'na gelen Bakıri, Orgeneral Akar tarafından askeri törenle karşılandı.Törenin ardından Akar ile Bakıri basına kapalı görüşmeye geçti.

Bakıri'nin Türkiye ziyaretinde, "terörle mücadele, bölgesel gelişmeler, savunma alanındaki ikili ilişkiler ve sınır işbirliği" konularının başlıca konular olarak ele alınacağı belirtiliyor. Bakıri'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşmesi bekleniyor.

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber