İrem Sak kimdir? İrem Sak'ın biyografisi

İrem Sak, Güldür Güldür'deki oyunculuk performansıyla büyük çıkış yakalamıştır. Gülse Birsel'in Yalan Dünya dizisindeki Tülay rolü de en çok beğenilen rollerindendir. Peki İrem Sak kaç yaşında? İşte İrem Sak'ın biyografisi...

İrem Sak kimdir? İrem Sak'ın biyografisi

İrem Sak, 1986 yılında Sivas'ta doğdu. Çerkes kökenlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi burada tamamlayıp, 2006 yılında üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi. İstanbul Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Lise yıllarında birkaç tiyatro oyununda yer alan İrem, 2008 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi'nde Sizinkiler adlı oyunda Zeytin karakterini canlandırdı.

İrem Sak aynı yıl içerisinde "Domino's Pizza, Garanti Bankası, Coffee Mate, Allianz, Teknosa ve Money Club" reklamlarında oynadı. İlk kamera deneyimini Şen Yuva adlı dizide Şehrazat karakteriyle edindi. Ardından 2011 yılında Meltem Bozoflu'nun yönettiği bir BKM yapımı olan 5'er Beşer programında Sinem karakterini canlandırdı. Kanal D'de yayınlanan Gülse Birsel'in senaryosunu yazdığı "Yalan Dünya" adlı dizide Tülay karakterini canlandırmıştır. 2012 yılındaki Altın Kelebek Ödülleri'ni Sarp Apak ve Öner Erkan ile birlikte sunmuştur. Ardından Güldür Güldür'de yeni Sinem karakterini canlandırmıştır.

YER ALDIĞI DİZİLER

Şen Yuva (2010) Şehrazat
Yalan Dünya (2012) Tülay
Bir Aile Hikayesi 2019 -

TV PROGRAMLARI

5'er Beşer (2011) Sinem
İnsanlar Alemi (2012) Sinem
Güldür Güldür (2015) Sinem

ROL ALDIĞI FİLMLER

Dedemin Fişi (2016) Kader
Dönerse Senindir (2016) Defne
Martı (2017) Nurgül
Ölümlü Dünya (2018)

Yeni keşif 'Kara Leylek Kanyonu'Elazığ’da Keban ve Karaya Barajı’nın bağlantısında yeni keşfedilen 'Kara Leylek Kanyonu'nda, Türkiye’de nadir görülen çok sayıda kara leyleğin yuvasının olduğu ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber