İŞKUR kamu işçi alımı ve kurum dışı kamu işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR üzerinden gerçekleştirilen işçi alımları Kamu işçi alımı ve Kurum dışı kamu işçi alımı adı altında iki farklı kategoride alınıyor. İŞKUR üzerinden belirlenen iki farklı kategoride yayımlanan ilanların başvuru şartları ve başvuru tarihlerine resmi site üzerinden ulaşılabiliyor. Adaylar istenilen şartlara uygun oldukları takdirde başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden giriş yaparak gerçekleştirebiliyor.

İŞKUR kamu işçi alımı ve kurum dışı kamu işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR işçi alımları tüm yıl içerisinde devam ediyor. Kamu işçi alımı ve Kurum dışı kamu işi alımı adı altında iki farklı kategoride gerçekleştirilen alımlar için istenilen şartlar ve başvuruların hangi tarihler içerisinde alınacağı belirtiliyor. Örneğin şu sıralar Kamu memur ilanları arasında yer alan SGK sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alımı için başvuru detaylarına kamu memur ilanları sayfası üzerinden ulaşılabiliyor. Yayınlanan ilanlarda hangi kuruma kaç kişi alınacağı ve hangi şartların arandığı sıralı bir şekilde vatandaşlar tarafından görüntülenebiliyor.

Açık işçi ilanlarına İŞKUR üzerinden https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

Yabancı işçileri taşıyan minibüs kaza yaptıMersin'in Silifke ilçesinde, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne (NGS) çalışmak için gelen yabancı işçileri taşıyan minibüs, TIR’a arkadan çarptı. Kazada, Ukrayna uyruklu 2 kişi öldü, 11 kişi de yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber