İŞKUR SÇP kura sonuçları sorgulama | Ne kadar para kazanılacak?

Üniversitelileri sosyal çalışma ortamına hazırlayan Sosyal Çalışma Programı kapsamında yapılan kura sonuçları belli oldu. İŞKUR aracılığıyla sorgulanabilen sonuçlarda adı çıkanlar hem para kazanacak hem sigortalı olacak. Peki, İŞKUR SÇP kura sonuçları nasıl sorgulanır?

İŞKUR SÇP kura sonuçları sorgulama | Ne kadar para kazanılacak?

Sosyal Çalışma Programı kapsamında yapılan kura sonuçları açıklandı. 200 binin üzerinde olan başvuruların ardından sonuçlarını öğrenenler haftalık çalışma süresine göre para kazanacaklar.

SÇP SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

İŞKUR internet şubeye giriş yaparak Online İşlemler/İstihdam/Sosyal Çalışma Programı/Başvurularım yolunu izleyerek görüntülenebilecek.

SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROGRAM NE KADAR SÜRECEK?

Sosyal Çalışma Programının süresi bir yaz döneminde azami 3 ay olacak. Ayrıca öğrenciler kendilerine de zaman ayırabilmeleri için haftalık çalışma süresini 3 gün ile sınırlı tutuldu.

Sosyal çalışma süresi ise günlük 7,5 saat olarak belirlendi. Programa devamlılık disiplini kazanabilmek için çok önemli. Sosyal Çalışma Programına başladıktan sonra geçerli bir nedeni olmaksızın bu programa devam etmeyen öğrenciler İŞKUR tarafından düzenlenen kurs ve programlara 24 ay süreyle katılamayacak.

NE KADAR PARA KAZANILACAK?

Öğrencilerin programa katılım sağladıkları her günün ücreti 67,36 TL. Gençlerimize hak kazandıkları bu ödeme aylık olarak ödenecek.

Örneğin Temmuz ayında çalışma günleri Pazartesi, Salı ve Çarşamba olarak belirlenen bir öğrenci için programa tam katılım sağlaması durumunda 15 gün üzerinden Ağustos ayında 1.010 TL net ödeme yapılacak.

Bu programın ücretten daha önemli katkısı gençlerimizin emekliliklerine esas olacak sosyal güvencelerinin başlayacak olması. Yani çalışılan gün sayısı üzerinden sigorta bildirimleri de yapılacaktır. Ayrıca Sosyal Çalışmadan dolayı öğrencilerimizin KYK bursları veya kredileri kesilmeyecektir.

Halı sahada ölüm! Arkadaşları yardımına koştu ancak kurtarılamadıSultangazi'de halı saha maçı sırasında fenalaşan 37 yaşındaki Ekrem Karakaya, hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber