İstanbul seçimine Avrupa’dan 14 gözlemci

Türkiye’nin Avrupa Konseyi Nezdindeki Daimi Temsilciliği’nin resmi daveti üzerine yarın yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde gözlem yapacak Avrupa Konseyi heyeti çalışmalarına başladı.

İstanbul seçimine Avrupa’dan  14 gözlemci

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nden 14 kişilik heyet, 21-24 Haziran arasında İstanbul’da yapılacak seçimleri gözlemleyecek. Hükümet yetkilileri, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleriyle görüşecek olan heyet üyeleri seçim günü de farklı noktalarda sandık başlarında oy verme işlemini takip edecek. Avrupa Konseyi’nden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, Andrew Dawson’un başkanlığını yapacağı heyetin seçim günü öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayları, YSK üyeleri, İstanbul İl Seçim Kurulu, diplomatik temsilciler, sivil toplum kuruluşları ve medya temsilcileriyle bir araya geleceği ifade edildi. Heyetin, seçim gününde de oy kullanma noktalarında gözlem yapacağı belirtildi. 31 Mart seçimlerinin ardından, Avrupa Konseyi’nin Türkiye’deki seçimleri izleyen Yerel ve Bölgesel Otoriteler Kongresi’nin Başkanı Andrew Dawson seçimlere katılım oranının yüksek olmasından etkilendiklerini söylemişti. Konsey, 31 Mart’taki seçimleri 22 kişilik bir heyetle izlemişti.

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber