İstanbul'da karakolda canlı bomba saldırsı

İstanbul Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi'ne canlı bombalı saldırı düzenlendi. Patlamada, bir polis şehit oldu, 4'ü polis 7 kişi de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristin DHKP-C örgütü üyesi İbrahim Çuhadar olduğu belirlendi. Bu arada hava ambulansı ile hastaneye kaldırılan yaralının 19 sabıkası olduğu ortaya çıkarken, örgüt bağlantısı araştırılıyor.

İstanbul'da karakolda canlı bomba saldırsı

Patlamanın yaşanmasıyla birlikte polis merkezi önünde nöbet tutan ve göreve çıkan polis memurları yaralanırken ,bina girişinde hasar oluştu. Patlamadan sonra canlı bomba olduğu sanılan bir kişiye ait ceset parçaları ise polis merkezi etrafına dağıldı. Patlamada ilk belirlemelere göre 1 polis şehit oldu, 7 kişi yaralandı. Şehit olan polisin adının Bülent Özkan olduğu öğrenildi... Bu arada hava ambulansı ile hastaneye kaldırılan yaralının 19 sabıkası olduğu ortaya çıkarken, örgüt bağlantısı araştırılıyor.


İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER!İşte polis karakoluna saldıran canlı bombanın kimliği!


İstanbul Sultangazi'de Gazi Karakolu'na girerek üzerindeki bombayı patlatan teröristin kimliği belirlendi...Polis karakoluna saldıran terörist Çorum nüfusuna kayıtlı İbrahim Çohadar. DHKP-C terör örgütüne mensup olan Çuhadar'ın daha önce çeşitli yasadışı gösterilere katılmak suçundan 8 ay cezaevinde yattığı belirlendi.

İstanbulda karakolda canlı bomba saldırsıÇAPKIN YARALILARI ZİYARET EDİP AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Sultangazi’de polis karakoluna gerçekleştirilen saldırıda ağır yaralanan 31 yaşındaki Süleyman Kütük önce Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine getirildi. Vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar bulunan Kütük ilk müdahalesinhin ardından yaklaşık 2 saat sonra Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Yaralı vatandaşın ifade vermek için karakolda bulunduğu öğrenildi. Kütük’le birlikte Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen ve adı öğrenilemeyen polis mumurunun durumunun ise iyi olduğu öğrenildi. Hastane önünde yaralı arkadaşları için seferber olan polis memurları, ’kan ihtiyacı olur’ diye acil servis önünü doldurdu. Ancak kana ihtiyaç olmadığı öğrenildi.
Yaralı polis memurunu hastanede ziyaret eden İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, saldırıda bir polisin şehit olduğunu ve 4 polisin de yaralandığını söyledi. Çapkın çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan polislerin hayati tehlikelerinin bulunmadığını söyledi.

Otomobiliyle köprüden uçtu, muhtar kurtarılamadıManisa’nın Yunusemre ilçesinde muhtar olduğu öğrenilen bir kişi kullandığı otomobilin direksiyon hakimiyetini kaybedince köprüden uçarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber