İşte karı-koca KPSS rekortmenleri

KPSS’de eşiyle beraber 120 net yaptığı için kopya çektiği iddia edilen Kayseri Özel Yelkenoğlu Lisesi Müdür Yardımcısı Bahadır Yolaçan, kopya çektikleri iddialarını yalanlayarak, “Millet gocunuyor. ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan’ın ‘söylentiler mutsuz insanların feryadı’ açıklamasına uyuyor” dedi.

İşte karı-koca KPSS rekortmenleri

2010 KPSS’de birçok çiftin Eğitim Bilimleri bölümünden 120 net yapması toplu kopya şüphesine neden oldu. Sınavla ilgili yaşanan şaibeler, aylarca hazırlık yapan ancak hiç beklemedikleri sonuçları alan adayları isyan ettirdi. Sınavda kopya çektikleri iddia edilenler ise suskunluğa büründü.

Başsavcılık KPSS hakkında soruşturma başlattı

VATAN, 2010 KPSS’de eşiyle beraber kopya çektiği iddia edilen Kayseri Özel Yelkenoğlu Lisesi Müdür Yardımcısı Bahadır Yolaçan’a ulaştı. Çalıştığı işyerini belirtmekten kaçınan Yolaçan, önce isminin nüfusa kayıtlı olduğu gibi Zekai olduğunu belirti. Ancak daha sonra yazacaklarımızı görmek istediğini belirterek metnin bir kopyasını bahadiryolacan@hotmail.com adlı adresine gönderilmesini istedi. Sorularımız üzerine ‘Bahadır’ isminin göbek adı olduğunu söyleyen Yolaçan’ın, ait Kayseri Özel Yelkenoğlu Lisesi’nde müdür yardımcısı olduğunu öğrendik.

"BAŞARILI OLDUK ÇÜNKÜ SORULAR ÇOK KOLAYDI"

Eşi Reyhan Yolaçan ile beraber kopya çekmediklerini ve çalışarak bu sonucu elde ettiklerini kaydeden Bahadır Yolaçan şunları söyledi, “Ben zaten Selçuk Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik üzerine yüksek lisans yapıyorum. 38 yaşındayım. Daha önce 2 yıl Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği’ni okudum ve bıraktım. Ardından Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü 12. olarak bitirdim. Eşim de tarih öğretmeni. Hayatımda ilk defa KPSS’ye girmeye niyet ettim ve girdim. Bundan öte bir şey yok. Eşimi de teşvik ettim o da girdi. Kendisini dershaneye kaydettirmiştim. 1 yıl boyunca akşam saat 18 ve 21 arası KPSS’ye çalıştı. Ben de sınava hazırlık sınavlarından çalışıyordum. Sınavda başarılı olduk çünkü sorular da kolaydı. Millet gocunuyor. Bu da ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan’ın ‘söylentiler mutsuz ve başarısız insanların feryadı’ açıklamasına uyuyor. Ben MEB’e başvurmayı düşünmüyordum. Çünkü özel sektörde daha fazla kazanıyorum. Ama kıskananlara karşı eşimle birlikte MEB’e başvurup daha az maaşla öğretmen olmaya çalışacağım. Ayrıca ismimizi ve kimlik numaralarımızı kim ortaya attıysa onların tespit edilmesi için Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracağım. Öte yandan bence bütün bu kopya söylentilerinin nedeni, bazı kurum ve yayınevlerine antipati yaratmak ve yayınlarının satılmasını engellemektir.”

ŞİKAYETİ YAPAN KİŞİ: "ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİM"

Öte yandan KPSS’de kopya iddialarını ortaya çıkararak, bazı internet sitelerinde kopya çektikleri belirtilen kişilerin kimlik numaraları ve sınav sonuçlarını açıklayan kişi de facebook’ta farklı bir nickname ile ortaya çıktı.

“Elimdeki belgeleri yayınladığım kişisel profilim, ‘KPSS hırsızlığı’ adı altında açtığım ve şu an herkesin malum bildiği o sonuç ekranlarını paylaştığım albümler bir bir kapatılmıştır” diyen bu kişi şu açıklamalarda bulundu, “İddialarım yüzünden karakola ifade vermeye gittim. Tüm facebook gruplarım, kişisel profilim facebook’a Nurcuların yaptığı şikayetler sonrası silindi. Eklediğim KPSS hırsızlığı adlı resim albümlerim silindi. Elif Yıldırım’ın kardeşi tarafından ölümle tehdit edildim. Elimdeki belgeler Ankarada’ki bir savcı tarafından benden istendi. Saat 15:00 sularında ve kendisine (sıka sıka) teslim edildi. Arkadaşlar benden bu kadar. İfade vermekten, delilleri oraya buraya servis etmekten, tehditler almaktan bıktım. Benden size destek bu kadar.“

Kenan BUTAKIN / VATAN

KPSS'DE NELER YAŞANMIŞTI, SINAV HAKKINDAKİ İDDİALAR

İlçeyi silah deposuna çevirmişler!Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat'ın doğusunda terörden arındırılan Tel Abyad ilçe merkezinde YPG/PKK'lılara ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber