Geri Dön

Jeff Bezos kimdir, kaç yaşında, nereli? Jeff Bezos'un biyografisi

Bir süredir eşinden boşanma haberleriyle hakkında en çok arama yapılan isimlerden biri olan dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Peki Jeff Bezos kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Jeff Bezos ile ilgili merak edilenler...

Jeff Bezos kimdir, kaç yaşında, nereli? Jeff Bezos'un biyografisi

JEFF BEZOS KİMDİR?

Jeffrey Preston "Jeff" Bezos (d. 12 Ocak 1964) Amazon.com'un kurucusu olan Amerikan girişimci ve iş adamı. E-ticaretin gelişmesine büyük katkı sağladı. Amazon.com onun yönetiminde dünyanın en büyük ve örnek alınan internet satışı şirketi oldu. Bu öncü hareketi nedeniyle Time Dergisi tarafından 1999'da Yılın Kişisi seçildi.

Amazon.com haricinde havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin'in de kurucusu ve sahibi olan Bezos, 2013 yılında The Washington Post gazetesini satın aldı. 27 Temmuz 2017'de, toplam serveti 90 milyar $'ı geçince yaşayan en zengin insan unvanını aldı. Serveti, 24 kasımda ilk kez 100 milyar doları aştı. Forbes, 6 Mart 2018'de, 112 milyar dolarlık servetiyle Bezos'u dünyanın en zengin insanı olarak belirledi. Temmuz 2018'de net serveti 150 milyar dolara yükseldikten sonra “modern tarihin en zengin insanı” olarak belirlendi.

SERVETİ NE KADAR?

27 Temmuz 2017'de, toplam serveti 90 milyar $'ı geçince yaşayan en zengin insan unvanını aldı. Serveti, 24 kasımda ilk kez 100 milyar doları aştı. Forbes, 6 Mart 2018'de, 112 milyar dolarlık servetiyle Bezos'u dünyanın en zengin insanı olarak belirledi. Temmuz 2018'de net serveti 150 milyar dolara yükseldikten sonra “modern tarihin en zengin insanı” olarak belirlendi.

REKOR TAZMİNATLA EŞİNDEN BOŞANDI

Dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Amazon'un sahibi Jeff Bezos boşanma tazminatı olarak MacKenzie Bezos'a 38 milyar dolar değerinde Amazon hissesi verdi ve dava sonucunda Mackenzie Bezos, Amazon'un yüzde 4'ünü almaya hak kazandı.

ABD'de şiddetli patlama... Binalar titredi, camlar kırıldı!ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Houston kentinde, sabaha karşı 04:15'te oldukça şiddetli bir patlama meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber