Kaçak maymuna 500 TL’lik ödül

Balıkesir’in Susurluk ilçesindeki bir termal tesise gelen tatilcinin “Hacı” adındaki maymunu kaçtı. Tesisten yaklaşık 30 kilometre uzaklığındaki Kepsut’un orman içindeki kırsal mahallelerinden Dereli’ye kadar gelen maymun, buradaki vatandaşlar tarafından fark edildi.

Mahalle sakinleri, 3 gündür maymunu ağaçlardan indirmeye çabalıyor. Muzla ikna edilmeye çalışılan maymun, ağaçtan ağaca gezerken bir türlü yakalanamıyor. Yere bırakılan muzu vatandaşlar çekildikten ve kendini güvende hissettikten sonra alan maymun, insanlara 2 metreden fazla yaklaşmıyor. Sahibi, kendisinin çabaları da etkili olmayınca maymununu yakalayana 500 lira ödül vereceğini belirterek Dereli’den ayrıldı.

İstiklal Caddesi'nde kaybolan çocuğu, turist kadın yalnız bırakmadıİstanbul İstiklal Caddesinde annesini kaybeden 4 yaşındaki yabancı uyruklu bir çocuğu gören turist çift, polise haber verdi. Çift, çocuğun ailesi bulunana kadar çocuğun yanından bir an olsun ayrılmadı. Çocuğun annesi ise kaybolan evladını görünce gözyaşlarına boğuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber