Kadınlar artık susmuyor!

Aydın’da çalıştığı iş yerinin müdürü tarafından fiziki ve sözlü tacize uğradığını sosyal medya hesabından duyurunca işletme sahibi tarafından ölümle tehdit edilen Beste İçel, suç duyurusunda bulundu. Uzaklaştırma kararı aldıran İçel, “Aldığım tehditler nedeniyle dışarıya çıkmaya korkuyorum” dedi.

Kadınlar artık susmuyor!

Aydın’da yaşayan 30 yaşındaki Beste İçel, geçtiğimiz yıl aralık ayında evine gelen iş arkadaşı Mehmet Aydın’ın sözlü ve fiziki tacizine uğradığı gerekçesiyle durumu patronuna bildirip istifa etti. Aydın’ın hala işine devam etmesine tepki duyan İçel, taciz mesajlarını sosyal medya hesabından paylaştı. İddiaya göre bu mesajların ardından patronu Okan Uğur kendisini arayıp ölümle tehdit etti. Hem eski patronu hem de eski müdürü hakkında suç duyurusunda bulunan İçel, yaşananlardan sonra psikolojik destek almaya başladığını söyledi.

‘Korkuyorum’

İçel, “Hem fiziki hem de sözlü tacize uğradım. Uğradığım bu tacize sessiz kalmayıp sosyal medya hesaplarımda paylaştığım için işletme sahiplerinden ölüm tehditleri aldım. Benim yanımda olmaları gerekirken karşımda durdular. Sonuçta benim utanıp, çekineceğim bir şey yok. Aldığım tehdidin haddi hesabı yok. Benim hakkımda sosyal medyada o kadar çirkin şeyler yayınlıyorlar ki. Hala anlam veremiyorum, tacize uğrayan da tehdit edilen de benim. Hiç kimse durmadı fakat olayın sosyal medya üzerinde yayılmasının ardından söz konusu kafenin Genel Müdürlüğü tarafından özür maili geldi. Halkla İlişkiler Müdürü de arayıp yanımda olduğunu söyledi ve Mehmet’in işine son verildi. Ama aldığım tehditler nedeniyle dışarıya çıkmaya korkuyorum” dedi.

'İDDİALAR ASILSIZ'

İşine son verilen Aydın iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Okan Kurt ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Benim kimseyi tehdit ettiğim yok. Hakkımdaki suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Konuyla ilgili biz de gerekli yerlere gerekli şikayetlerimizi yapacağız.”

Tam 1 ton! 400 bin liraya yaptılar...Adana’da tarihi Büyüksaat Kulesi’nin bulunduğu Vakıflar Çarşısı’na açılan Tespihçiler Çarşısı’nda sergilenen, 400 bin TL maliyetli, 1 ton ağırlığındaki kehribar tespih, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber