Kandil’deki taciz ve tecavüz ifadelerde

Bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın içindeki cinsel istismar olayları, yakalanan veya örgütten kaçan teröristlerin bu yıl çeşitli tarihlerde verdikleri ifadelerle bir kez daha gün yüzüne çıktı.

Teröristlerden A.L., adli makamlara verdiği ifadesinde, nöbet tuttuğu sırada yanında bulunan erkek teröristin fiziki ve sözlü tacizine uğradığını, bu kişinin kendisine tecavüz etmeye çalıştığını söyledi.

Bu tür olayları sadece kendisinin yaşamadığını, benzerlerine şahit de olduğunu ifade eden A.L., bu nedenle PKK/KCK’dan kaçmaya karar verdiğini söyledi. Teröristlerden M.T., sözde “üst düzey” teröristlerin, emri altında bulunan kadın örgüt mensuplarına tecavüz ve cinsel saldırılarda bulunduğunu anlattı. Teröristlerden K.A. ise ifadesinde, şunları kaydetti: “Örgüt içinde sözde komutan düzeyindeki kişiler, örgütteki kadın teröristlere cinsel istismarda bulunuyor. Bu kadınlar örgütün çirkin yüzünü görüp en sonunda PKK’dan kaçtılar.” Teröristlerden Y.S. de ifadesinde, “Bir kadın için Kandil demek tecavüz demektir” dedi. l AA

Kaçırılan ikinci kaptanın ağabeyi konuştuKamerun'un Douala Limanı'ndan Fildişi sahilinde bulunan Abidjan Limanı'na gitmekte olan Paksoy-1 isimli Türk yük gemi personeli korsanlar tarafından kaçırıldı. Kaçırılanlar arasından bulunduğu öğrenilen geminin 2. kaptanı olan Ersin Yılmaz'ın ağabeyi konuştu.Kaçırılan 10 mürettebatın arasında bulunduğu belirtilen geminin ikinci kaptanı Ersin Yılmaz'ın ağabeyi Muhsin Yılmaz, "İkinci kaptan Ersin Yılmaz'ın abisiyim. Dün haberimiz oldu. Ne yapacağımızı bilemedik. Hemen şirketle telefon bağlantısı yaptık. Onlar da bize gece yarısı gemiye silahlı korsanların baskın yaptığını ve onun haricinde herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını ve haber beklediklerini söylediler. Sağlık durumuyla ilgili hiç bir bilgimiz yok. Bugün öğrendiğimiz, 10 tane mürettebatı kaçırmışlar ve onlar içinde benim kardeşim de var. Kendisi 20 senedir denizci, 20 senedir kaptan. Böyle bir şey ilk defa başımıza geldi. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Kendisiyle Cuma günü telefonda görüştüm. Yola çıkacağını söyledi bana. 3 günlük yol olduğunu, Kamerun'dan Fildişi Sahili'ne gideceklerini söyledi. Pazartesi günü Fildişi Sahili'nde olacaklarını söyledi bize. Ondan sonra da haber alamadık kendisinden." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber