Kara Kuvvetleri uzman erbaş alacak

Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli sınıflarındaki uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edileceği bildirildi.

Komutanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, temin en az lise ve dengi okul mezunu, halen askerlik hizmetini yapmakta olan veya başvuru tarihi itibarıyla terhisinden 3 yıl süre geçmemiş olan adaylar arasından yapılacak.

Başvurular, 19 Nisan 2010 saat 17.30’a kadar "www.kkk.tsk.tr" internet adresinden, piyade, tank, topçu, hava savunma, istihkam, muhabere, ulaştırma, ikmal, bakım, veteriner, sıhhiye ve bando sınıflarından çeşitli branşlar için gerçekleştirilecek.

Yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olan adaylar, sınav notuna göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak. Adaylar başarı puanı en yüksekten başlamak üzere başvuruda bulundukları branşa yerleştirilecek.

124 MEMUR

Ayrıca, Kara Kuvvetleri Komutanlığına açıktan atama yoluyla 124 memur alınacak.

Adaylar başvurularını şahsen Ankara Cebeci’deki Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığı’na yapacak.

Uzman memur, mütercim, psikolog, biyolog, veteriner, fizyoterapi teknikeri ve mühendislik başvuruları 22 Mart 2010 tarihinde, veri hazırlama ve kontrol işletmeni (vhki), muhasebeci ve mal/hesap sorumlusu başvuruları 23 Mart 2010 tarihinde, zabıt katibi, tekniker ve teknisyen başvuruları 24 Mart 2010 tarihinde, garson ve hademe başvuruları 25 Mart 2010 tarihinde, aşçı, berber, kuaför ve kaloriferci başvuruları 26 Mart 2010 tarihinde gerçekleştirilecek.

Uygulamalı sınav ve mülakat 19-30 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılacak. Sınav yeri ise 2-9 Nisan 2010 tarihleri arasında "www.kkk.tsk.tr" internet adresinde tebliğ edilecek.

Şemsiyeyle önlem aldılarAntalya'nın Korkuteli ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, bariyere çarpıp, şarampole devrildi. Kazada yaralanan ve olay yerinde ilk müdahalesi yapılan 3 kişi, plaj şemsiyeleri açılarak, güneşten korundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber