Karadeniz Ereğli’de sevgi ve barış günleri başlıyor

Bütün etkinliklerin ücretsiz olacağı festival programında, Trio Opal’den klasik müzik dinletisi, Tango Neva’dan dans, Çan Tiyatrosu’ndan çocuk oyunları yer alıyor

Karadeniz Ereğli’de sevgi ve barış günleri başlıyor

5-6-7 Temmuz’da gerçekleştirilecek 21’inci Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali birçok etkinliğe sahne olacak. Bütün etkinliklerin ücretsiz olacağı festival programında, Trio Opal’den klasik müzik dinletisi, Tango Neva’dan dans, Çan Tiyatrosu’ndan çocuk oyunları yer alıyor. Dünyanın dört bir yanından Ereğli’ye davet edilen sokak sanatçıları gösteriler yapacak, uygulamalı heykel sempozyumunda halk, heykel yapımına tanıklık edecek ve kent dört yeni heykele kavuşacak. Mim sanatçıları, uluslararası halk dansları grupları gösteriler yapacak.

Festivalde satranç, briç turnuvası, flyboard gösterileri takipçilerin karşısında olacak. Yamaç paraşütünden, off-road araçları tanıtımına, windsurf yarışlarından sergilere kadar birçok etkinlik yapılacak. Geleneksel el sanatları stantları, festivalin en ilgi çekecek etkinliklerinden... Aralarında Ahmet Ümit ve Saygı Öztürk’ün yer aldığı pek çok yazar kitaplarını imzalayacak.

Karnaval gibi

Festivalin ilk gününde, sanatçıların da katılacağı, kostümlü kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Farklı ülkelerin yöresel kıyafetleri yanında çilekler, kelebekler, üzümler, müzik aletleri kostümlerde hayat bulacak. 4 Dönem Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra bir dönem ara veren ve tekrar Belediye Başkanı seçilen Halil Posbıyık düzenlediği kültür ve sanat festivalleriyle şehre zenginlik katıyor.

Heykel yapımı

Festival kapsamında Uygulamalı Heykel Sempozyumu da yapılacak. Heykel çalışmaları için Karadeniz Ereğli’ye gelen Ayhan Yılmaz, Ferit Yazıcı, Okan Sabuncular ile Ahmet Özer mermer ve kütüklere hayat verecek. 15 gün sürecek çalışma sırasında halk, heykellerin oluşma sürecine tanıklık ediyor. Festivalin gece konserlerinde ise Gülşen, Volkan Konak, Hadise, Murat Boz, Koray Avcı ve Yıldız Tilbe sahne alacak.

Eski koca dehşeti! Yollarını kesip kurşun yağmuruna tuttuBeylikdüzü'nde, boşandığı eşi ve doktor arkadaşını silahla ateş ederek öldüren kişi intihar etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber