Kartal'da 5 adet varil bulundu

Kartal’da boş bir arazide kısmen dolu olan ve içerisinde "bor yağı" olduğu belirtilen 5 adet varil bulundu.
Alınan bilgiye göre, Yakacık Cumhuriyet Mahallesi Sıroğlu Sokak’ta sahipsiz boş bir arazide şüpheli varil bulunduğuna ilişkin elektronik posta
yoluyla Kartal Belediyesi’ne bilgi verildi. Belediye Çevre Müdürlüğü ekiplerince varillerin bulunduğu alanda güvenlik önlemi alındı, İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürlüğü de bilgilendirildi.
Çevre ve Orman İl Müdürlüğü uzmanlarınca yapılan incelemede 5 varilin içinde yan sanayi atölyelerinde temizlik maddesi olarak kullanılan ve "metal yüzey temizleyici" olarak nitelendirilen "bor yağı" bulunduğu belirlendi. İncelemenin ardından içi kısmen dolu olan variller, belediye ekiplerince kepçe yardımı ile araziden alınarak, Kartal Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait bir depoya götürüldü.
Yetkililer, Çevre ve Orman Bakanlığı’na bilgi verildiğini, varillerin daha detaylı incelemesin ardından ne yapılacağına karar verileceğini kaydetti.

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber