Kayıp İnci filmi hangi kitaptan uyarlanmıştır?

Gazeteci Cemal'in sokakta bayılan genç bir kıza yardım eli uzatmasıyla başlar film. Heyecanlı ve bir o kadar da duygusal sahnelere yer verilen filmde sevilen oyuncular yer alıyor. İşte Kayıp İnci filminin konusu ve oyuncu kadrosu...

Kayıp İnci filmi hangi kitaptan uyarlanmıştır?

Kayıp İnci, Kemalettin Tuğcu'nun 'Bir Garip Kızcağız' adlı eserinden uyarlanmıştır.

KAYIP İNCİ KONUSU

İdealist bir gazeteci olan Cemal, yaptığı bir haber nedeniyle çalıştığı gazeteden kovulur. Elinde çay ve simidiyle başıboş gezinirken parkta çok güzel bir genç kızla karşılaşır. Bu sessiz ve tuhaf kız aniden bayılır. Hastanede kızın açlıktan bayıldığını öğrenen Cemal ona yardım etmeye karar verir.

Kız İstanbul’a birkaç gün önce gelmiş, otobüsten iner inmez her şeyini çaldırmış, açlık ve yorgunluktan bitkin düşmüştür. Genç kız kendisini büyütenlerin gerçek ailesi olmadığını öğrenmiş, üvey annesi ölmeden önce ona bazı ipuçları vererek gerçek ailesinin İstanbul’da yaşadığını söylemiştir. Cemal tüm araştırmalarına rağmen kızın geçmişi hakkında bir ipucu bulamaz.

Yönetmen: Özer Kızıltan

OYUNCU KADROSU

İsmail Hacıoğlu

Su Kutlu

Suna Selen

Levent Özdilek

Nürnberg'deki Türk marketine saldırdıTürk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli Ordusu tarafından Fırat'ın doğusuna yönelik başlatılan 'Barış Pınarı Harekatı'nı protesto eden terör örgütü PKK yanlısı yaklaşık bin 500 kişi, Nürnberg'in güneyinde bulunan Türk marketine saldırdı. Saldırganlar, polisin müdahalesine rağmen market sahibi Mustafa Ş.'nin oğlu Ömer Ş.'nin sopayla başını yardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber